1
Arduino.cz
Přidáváme projekt Jiřího Grée, Řídící jednotka vinařského lisu (náhrada reléové jednotky Arduinem). "Původní reléovou jednotku jsem vyrobil v roce 1988. Lis je poháněn třífázovým motorem a může pracovat v automatickém nebo manuálním režimu. Vyhodnocuje se průběh stlačování a řídí přestávky pro odkap. Po dolisování se lis otevře. Nová jednotka s Arduinem Uno plně nahrazuje tu původní reléovou a umožňuje navíc progresivní řízení tlaku a přestávek. Projekt je připraven na provozní zkoušku."

2
Arduino.cz
Projekt od Jana Honse Šuškleby Před rokem jsem neměl o programování ani páru. Avšak doba pokročila a zdá se, že základní programování jaksi již patří k jakési gramotnosti, tak jsem se do toho už musel pustil. Ardunio mi pak přišlo jako nejpřívětivější platforma co se týče podpory pro začátečníky, variability a tak dále a nadšení - světe div se, stále neupadá. Tedy správná volba, zatím. Rozhodl jsem se vytvořit projekt "Bombóna" jelikož mé dětičky už nesedí v kočárku a když chci nerušeně létat s RC letadlem, je třeba je trošku zabavit. Pohádka Jeníček a Mařenka mi přišla dostatečně inspirativní v tom abych děti nejen zabavil lezením na strom ale hodinku či dvě je nechal nadšeně hledat v porostu bombóny, zatímco já se mohu věnovat létání. Bombóny shazuji na padáčku spolu s Arduinem micro pro a modulem RF433 které vysílají krátkou melodii. Tu děti naladí na vysílačce a jdou za signálem. Odhoz z eroplánu je "řízen" druhým arduinem spolu s navigačním osvětlením. V podvečer je totiž letadlo rozsvícené a "hra" dobrodružnější. Vše krom rádia Arduina a RFdesky je má vlastní výroba, což jsem zmáknul díky youtubu a DIY videím.

3
Arduino.cz
Soutěž právě skončila. Díky za kopu super projektů. Teď nám dejte prosím chvilku času na jejich vyhodnocení :) Arduinu zdar!

4
Arduino.cz
Projekt od Milana Záviše Arduino v bludišti. Rozměry - půdorys 8*8cm Kombinace limitních a ultrazvukových čidel Unikátní řešení podvozku Kolečka - vysoustružena ze silonu - gumy - těsnění z odpadní roury Manévrovací schopnosti - "otočení na pětníku" Napájení - 2 články z notebook baterie - motory z regulátoru 5V Ostatní - patrno z foto

5
Arduino.cz
Přeposíláme projekt Jana Košíka: K Arduinu jsem se dostal díky článku Ing. Černého v Praktické elektronice č.1/2015. I když se o Arduinu psalo v PE o pár let dříve, ale to mne nastartovalo. Na burze se mi podařilo koupit klon Arduino mini pro a byl jsem ztracen. Snad první web jsem našel web Arduino.cz. Nastalo studium atd. Vyrobil jsem si převodník COM - Arduino dle PE a zkoušel programování. Sehnal jsem ATMega 328 a postavil si další Arduino na nepájivém poli atd. Obrázek: Je to vozidlo ovládané z chytrého mobilu prostřednictvím Bluetooth. Je to nevzhledné z toho co dům dal, pohromadě to drží gumičky, do finální podoby to nedělám, protože jak to funguje, přestává to bavit i vnoučata a já začnu něco jiného a toto rozeberu. Ale aplikace zůstane v hlavě a někdy se může na něco hodit. Na př. vypínání alarmu, obsluha brány atd. Popis: Podvozek je z dětské hračky bagru, má dva motory, každý pro dvojici kol na jedné straně, ovládá se jako pásový. Dvojitý H-můstek, jsem získal z nějakáho RC modelu auta, je z diskrétních součástek, dalo to trochu přemýšlení a hlavně funguje. Napájení je z čtyřčlánku NiMh. Elektronika je na nepájivém poli: Arduino mini pro a BT modul HC 06. Zapojení je modifikace z článku opět Ing. Černého z Praktické elektroniky č.2/2015 kde modulem HC 06 + Arduino a ovládá 3 LED. Já jsem využil další výstup z mnoha. Program je ze stejného článku - přidal jsem další výstup, přidal PWM pro motory, aby se točily stejně a je to. Ovládano je: Vpřed, vzad, vlevo a vpravo.

6
Josef Zvolánek
Meteostanice UNO+TFT 2,8 + modul reálného času + několik čidel. :-)
Dobry den. Pěkný projekt, jen prosím přidejte nápis Arduino.cz:-) Zbyšek
Moc pěkné dělám na něčem podobném. Nepustíš do světa zdrojáky? Celkem by mě zajímala práce s tím TFT displayem.
V pohodě : http://uloz.to/x3wBfiQo/tft-28-ucg-final-ino
Zapojení! :-)

7
Pepa Mochr Vladik
Posilam odkazem, http://www.thingiverse.com/thing:729202 vozítko podle marsovskeho curiosity, vstu 6ti kanálovou vysílačkou, ridi asi 17serv-proto arduino mega;-)
Dobry den. Pěkný projekt, jen u něj chybí nápis Arduino.cz:-) Zbyšek

8
Robert Bergman
Ahoj Oldo, díky za nabídku, ale ještě jsem nezačal, jediné co mám je kniha kterou jsem si stáhl při registraci a představu o tom co bych rád postavil, ale ........
Ahoj Roberte! Tak to už máš to nejdůležitější ;). Teď stačí jen začít tvořit...Já koukám jako blázen na tu spoustu úžasných projektů co tu kolem přibývá :). Hodně úspěchů s Arduinem! Oldřich
To bylo myšlená na mne ? :) Oldo ? :) A jinak děkuji .

9
Arduino.cz
Projekt od Michala Vaško. RC kvadrokoptéry . Model je riadený arduinom, ovládaný je pomocou bluetooth cez smartfón, vrátane bezdrôtovej telemetrie . Stabilizovaný je pomocou gyroskopu a akcelerometra MPU-6050 .

10
Pavol Bujna
Robim s arduinom tento davkovac alkoholu ktory pocita shoty a posiela ich do cloudu. Nalavo render, napravo prvy prototyp :)
Dobry den. Pěkný projekt, jen prosím přidejte nápis Arduino.cz:-) Zbyšek
Arduino.cz dufam, ze je to takto ok ;) pekny den

11
Arduino.cz
Mini Meteostanica: Celá konštrukcia pozostáva z modulov - vzájomne prepojených na základnej DPS. Na zobrazenie údajov je použity LCD 4x20. Údaje sa ukladajú na µSD kartu (15min). Celé to riadi MCU Atmel Atmega328 (Arduino NANO). Hodiny RTC - DS 3231. Sensor - DS18B20, DHT22, BMP180/BMP085. Program som vytvoril v prostredí Arduino IDE 1.6.3 Čo to vie? _ aktuálna Teplota (4sec), DS18B20 (±0.5% (-10°C do 85°C),rozsah -55°C_125°C, rozlíšenie 0.0625°C(12bit) _ aktuálny atm.Tlak, BMP085, (BMP180 treba upraviť DPS !!!) (±0.2hPa (700-1100hPa), roz. 0.03hPa _ aktuálna vlhkosť, DHT22 (±2%, (0-100%), roz. 0.1%, _ aktuálny čas, dátum, + aut. nast. zimný/letný, (možnosť vyradiť pomocou prepojky), DS3231( ±2ppm,63s/y) _ všetky údaje ukladá na µSD kartu ,každých 15min (12:00, 12:15, 12:30, 12:45, 13:00.....atd.) _ zobrazí min/max teplotu a čas jej dosiahnutia v rámci dňa, (00:00 nuluje) _ zobrazí prírastok / pokles teploty za 15min (údaj + šípka) _ vypočíta a zobrazí rosný bod, DP(dew point) _ vypočíta a zobrazí heat index, HI _ ukazuje velkosť súboru (datalog.csv) na µSD karte v (kB), ! až po prvom uložení na SD !od FW v1.8 _ automatické Led podsvietenie LCD + manuál, _ zobrazované hodnoty na LCD sa prepínajú automaticky (nast. 15sec/4sec) _ zobrazuje ešte drobnosti ako *-mrazový, L-letný, T-tropický deň, S- záznam na µSD kartu, ..
Taky jsem něco podobného postavil dříve...

12
Arduino.cz
Dalším zajímavým projektem od našeho čtenáře, který nemá FB je model chytrého domu: Projekt je v podstatě model domku, zaměřený na možnou automatizaci - pár PIR senzorů, automatické řízení kotelny a základní zabezpečení, informace se zobrazují na LCD displeji (krom znázornění průběhů pomocí led diod). Bohužel projekt teprve dodělávám, takže na něm stále chybí dost detailů. Autorem je Petr Marek https://www.youtube.com/watch?v=hZ1919mOILo&list=PLEVE7CoVDORJhWt-budvFxsbIN00-hALQ&index=1

13
Václav Cehlárik
Interaktivní programovatelná krabička pro mého 1,5 letého syna Tomáška TOMBOOK :-) Běží na Arduino Mega. Podsvětlení pomocí LED pásků, nějaké ty LED, přepínače, klávesnice, potenciometr, rotační enkoder, piezo pro zvukové efekty.
Ještě night shot :-)
Neměl by jste odkaz na tu klávesnici ? :) díky
Odkaz bych měl. Snad neporušuji nějaká pravidla když to sem postnu: http://www.tme.eu/cz/details/kb304-pnb/klavesnice/accord/ Veškeré součástky jsou z tme.eu

14
Vojtěch Procházka
Minimalistická herní konzole poháněná ATmega328 s Arduino bootloaderem (http://www.hwkitchen.com/products/atmega328-with-arduino-optiboot-uno/) s využitím několika arduiních knihoven. Arduino vnímám jako skvělou možnost plynulého přechodu od prototypů na nepájivém poli k finálním produktům, kde stačí samotný mikrokontrolér a deska se uvolní pro další prototypování.
https://youtu.be/iZL3yHAdGlc

15
Zdeněk Kubeš
Ahoj, pro kamose jsem ted vymyslel a vyrobil tuhle vec do unikove mistnosti. Na micro SD karte je ulozenych 5 zvukovych stop a na konci kabelu je svetelny senzor. Pokud se na senzor posviti, spusti se zvukova stopa, ktera se predem zvolila tlacitkem :-). Pohani to Arduino nano. Nic extra to neni.

16
Joe Flush
Ahoj, bohužel nemám prozatím žádný reálný projekt ale, chystám projekt na 3D tiskárnu o obrovských rozměrech 3*3*2m + samočinou + samonapájecí meteo quadrokoptéru
Me by u te tiskarny zajimaly rychlosti. Pri 20x20x20cm je to pecka neco tisknout. Par hodin, nekdy i 20. Zajimalo by me u tebe jake bys mel predstavy. Tisknout neco v ramci nekolika dnu/tydnu nvm nvm :-) nerikam ze je to nerealne. Nebylo by to k zahozeni :-)
To vim ale male tiskárny třebas nevyrobi dam příklad prototyp brnění ze hry nebo cokoliv většího jak 20-30cm
Každopádně začnu s quadrokopterou az na to budou finance

17
Michal Dušek
Ahoj všem kutilům a bastlířům. Taddy foto krabičky: všestranný metr s průbojníkem uprostřed, resp. prostorem na "důlčik" nebo tužku na vyznačení středu, vodováha jako doplněk pro měření na stěnách, počítá obsah stěn, měří vzdálenosti... taková jednoduše praktická záležitost...

18
Peter Baroniak
Robotický manipulátor ovladaný wifi modulom, Použité prvky: Arduino DUE R3, STM32L100D, H-motíky jeden 2 a jeden 4 kanalový, WIFI modul, bateria 12V :D :D a ledky pre tuning

19
David Kadaník
Ahoj, představuji můj první trošku větší projekt a Arduinem. Jedná se o LED kostku složenou ze 4x4x4 červených diod kde sloupce představují anody a řádky katody. Celé je to ještě propojené s deskou, kde jsou posuvné registry.

20
Luboš Chmelař
S Arduinem se teprve začínám, koupil jsem si pár modulů, chci si udělat menší sledování krbu, jakou má teplotu jak dlouho běží čerpadlo, zatím testuji jen zobrazování dat, na ten bordel v káblech nehleďte, jsem začátečník :)
Tady je Web interface

21
Michal Zelenka
Taky přihodím svůj projekt, zatím ve fázi vývoje. Můj pokus o vlastní online Meteostanici, vnitřní teplota a vlhkost, atm.tlak, venkovní teplota a vlhkost se přijímá přes 433MHz z externích čidel(koupená čidla od nejmenované firmy prodávající domácí meteostanice), indikace stoupajících nebo klesajících hodnot, Wifi posílá data na thinghspeak, čas se synchronizuje z internetu, senzor osvětlení a proximity senzor pro rozsvícení displaye buď na trvalo nebo jen na chvilku. Do budoucna přidat i rychlost a směr větru a jestli se povede tak i detektor blesků :)
Moc pěkné!! :-)
Ty bláho, to je paráda... kdybys byl pak ochotný se podělit o zapojení a kod, tak se hlasím :-)
super !!!
No jestli to někdy dodělam :-D
Pripadne beru jakoukoliv zajimavou meteo stanici s internima i externima snimacema 😀...
Mazec, paráda.
Dobrá práce, zírám :-)
Mazec. Hlásím se taky
Dobrý den, měl bych dotaz jak vypínáte ten display ... to je pro mě zatím neřešitelný problém, mohl by jste mi zaslat nějakou ukázku kodu? Děkuji
Zdravím, no ono to není vypínání displaye, ale jen zhasnutí podsvícení přes PWM(kvůli plynulému zhasnutí a rozsvícení a taky regulaci jasu podle okolního osvětlení). Takže display stále ukazuje jen to není vidět. Takže v kódu to mam nějak takhle pro zhasnutí void LEDOFF(int rychlost) { for (LCDjas; LCDjas != 0; LCDjas--) { analogWrite(LCDLED, LCDjas); delay(rychlost); } digitalWrite (LCDLED, LOW); //uplne zhasnuti } S tim PWM jsem mel problem ze uplne nezhasinalo a stale to trochu svitilo proto je tam to uplne zhasnuti.
Taky by me zajimal kod a zapojeni. Super prace

22
Markéta Jedličková
Přidávám projekt patnáctiletého Honzy Czapka, bohužel nemá FB, tak mi fotku poslal emailem. Jeho projektem je humanoidní robot MARK, kterého ve svém volném čase sám postavil, umí porozumět jednoduchým příkazům, mluvit, spustit rádio, pohybovat se, zapnout světla nebo žaluzie v honzovo pokoji, měřit teplotu, rozpoznat déšť a mnoho dalšího. K humanoidovi má i propagační video: https://www.youtube.com/watch?v=BYKnc6_nl54&app=desktop.
Wau, na 15r. chlapca čosi neskutočné :)

23
Peter Bobrovsky Misenko
Retro hodinky, atmega328, program v arduino IDE. Precizny TCXO rtc DS3231, cas, datum, budik, hodinove pipnutie, hovorenie casu (anglicky), faza mesiaca, vychod zapad slnka, IIC scaner, teplota vhkost, akcelerometer na aktivaciu displeja, atd ... nekonecne moznosti https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10206254689829792.1073741828.1341882575&type=1&l=0150487cc0

24
Peter Púchovský
Interaktívna učebná pomôcka pre študentov Vš na vyučbu jazyka C. - Arduino Nano - 8 led - 2 prepínače - 2 potenciometre - 1 tlačidlo - Bzučiak - fototranzistor Súčasťou je 20 laboratorných úloh zoradených podľa obtiažnosti. :)

25
Jakub Škorvaga
Autíčko riadené pomocou bluetooth so záznamom snímok , ktoré odosiela cez wifi na server.Karoséria vyrobená z balzového dreva ,hodiny tmelovania a brúsenia:) SOČka zo strednej školy.

26
Georg von Bawor
Bezdrátový PIR detektor k počítání průchodů. Arduino PRO mini 5V s odpájeným stabilizátorem a LED. Na 2 AA baterie vydrží fungovat cca půl roku. Při průchodu je systém probuzen ze sleep modu a vyšle přes 433 MHz datovou posloupnost. Tu přijme přijímač s Arduinem UNO a LCD HD44780. Na něm běží hodiny, aktuální den a jednoduché menu s nastavením čítání pulsů a s týdenní pamětí počtu průchodů pro srovnání. Kdyby se pro senzor použilo Arduino 8MHz / 3V, vydržel by na baterie ještě déle.
Parádný projekt :) ak by ste sa rozhodli zverejníť kód, bol by som veľmi vďačný :)
Na githubu to momentálně nemám, ale zkusím prohledat disk...
Super, to by bola pecka :) !!
nezabudnite na mňa... :)
Ještě jsem se nedostal k počítači :-(
Zatím takto na ulozto.cz. Chce to si ale pohrát s nastavení PIR senzoru. Měnil jsem kapacitu kondenzátoru v pro nastavení prodlevy. Heslo archivu je "arduino.cz" http://ulozto.cz/xtjfAxJt/pircounter-zip
Veľmi pekne ďakujem!!! pozriem sa dnes na to :)

27
Karol Horejsek
Dobry den Zabezpecovacie zariadenie do kotelny . Sleduje teplotu kotka a pri dosazeny teploty spusty cerpadlo. Pri prekroceny teploty odosle sms na mobil. Je tam aj cidlo poziaru.Pri vzniku poziaru vola na zadane cislo a odosle sms. Led diody su nahrada relatiek. HW: Arduino Uno, Sim800l, LM393 IR, DS18B20

28
Vojtěch Vosáhlo
Jednoduchá meteostanice, měří vlhkost, tlak a teplotu. Výsledky prochází algorytmem který zjišťuje jestli jsou naměřené hodnoty správné a nebo vůbec reálné a pak se hodnoty zapíší na SD. Pokud hodnoty nejsou reálné pošle se přes I2C příkaz aby se rozsvítili error ledky. Běží na arduinu Nano a Atmega328P s arduino bootloaderem. Arduina mezi sebou komunikují přes I2C. Až přijdou 5v na 3.3v serial convertory tak ještě přidám ethernet a webový interface, poté ještě rychlost, směr větru a bude vystaráno. :D
Ahoj, chtěl bych se zeptat proč jsi použil 2 Atmely??

29
Jan Macků
Autonomní Pasové vozidlo s Arduino Leonardo (3x ultrazvuk, 1x LCD, 1x Motor Driver). PS: moje maturitní práce :D

30
Martin Šustáček
Moje hrací krabička kdy uvnitř je arduino mini pro a vedle nej moje prvni setkani s arduinem (moje prvni arduino) :)

31
Ján Jedlička
Digitálne hodiny s meraním teploty a vlhkosti. Sú navrhnuté na Ethernet Arduino s napájaním POE. Hodiny sú riadené časovým serverom cez Internet. Takže sú veľmi presné. Namerané hodnoty teploty a vlhkosti sa dajú cez Internet čítať OneLine z Arduina. Snímač SHT15 je pripojený na kábliku a celé je to uložené v krabičke vytlačenej na 3D tlačiarni. Tak isto aj snímač je uložený v krabičke z 3D tlačiarne.

32
Lukáš Šurda
Meteostanica, zobrzena na tablete, meria teplotu vlhkost tlak, osvetlenie, rychlost vetra .... a je aj online dostupna na: http://lukacenko.hopto.org/meteo/

33
Matěj Sláma
Zítra to kdyžtak vyfotím s tím nápisem arduino.cz :D Jo jo jo je to fake z ebay není to arduino :D
Nejsem žádnej specialista na arduino, tohle jsem vymyslel jen aby se ráno nemuselo to chodit otevírat a večer zavírat. Pro ty co nevědí co to je, tak to je kurník pro slepice :D
Jsem si říkal sakra, jak tohle funguje a pak jsem si všiml té nitky, takže mi došlo, že neznámý objekt bude elektromotor :D Nešlo to poznat, když byl v tom lepidle :D
Je to motorek s převodovkou z ebay, má kolem 60RPM a kovové převody. Ta nitka je rybářská šňůra na sumce, neměla by se nějak přetrhnout nebo předřít (oděru vzdorný povlak). Tavné lepidlo je super, hlavně že nemusím vrtat nějaké úchyty a podobě a dobře to udrží.
Tady ještě důkaz že to není stažené :D
Ještě jsem zapomněl napsat, že ten ic je l293d. Třeba by to někoho zajímalo :)
Takto jsem otvírač řešil já...: * dvě relé, snímač intenzity světla * 2x mikrospínač A funguje to spolehlivě od podzimu tuším.
V mé první verzi jsem měl taky dvě relátka, když jsem to předělával tak jsem tam rovnou dal ten l293, na ten fotorezistor je to dobrý nápad. Ty koncové dorazy jsem na tom obrázku moc nepochopil

34
Robin Antonius Pols
Jednoduché zařízení na spuštění serveru. Pokud je potřeba spustit server a nejsem na místní síti (tudíž nelze poslat Wake On Lan packet), stačí se přihlásit do Arduina a pošle WOL packet do předem nastaveného počítače (zadává se jako MAC adresa) Napájení je vedeno přímo z USB portu spouštěného počítače. USB port bylo na základní desce nastavit jako napájený z větve zdroje +5Vsb (tudíž ta větev, která je spuštěná i při vypnutém PC). Pro funkčnost tohoto zařízení je potřeba: Arduino, které je kompatibilní se shieldy pro UNO, Arduino Ethernet Shield, PC, který podporuje WOL a napájení USB při vypnutém PC (lze řešit případně extérním napájením), veřejnou IP adresu (bez ní funguje jen po místní síti, a tudíž postrádá smysl) a přístup do routeru (je potřeba nastavit Forwarding portu 81 do Arduina a přidělit mu statickou IP). Obsluha je jednoduchá: Stačí zadat do prohlížeče "mojeIP":81 následně se zadá uživatelské jméno a heslo a stiskne se send WOL packet, ihned je odeslán WOL packet do serveru a server se spustí.
Ještě je nutno dostat ze vzhledem k spotřebě elektrické energie, při tom kdy byl server spuštěný pořád a tím když byl spínán Arduinem, pouze pokud byl potřeba se mi původní investice do Arduina vrátí za necelé 2 týdny (3 týdny a 2 dny od spuštění provozu arduina)

35
Kuba Pokluda
Rotující display UNO+8LED na indukčním motoru. Chtěl jsem na něm zobrazit "Arduino.cz", ale má to moc písmen

36
Filip Hančuľák
Arduino Leonardo a bluetooth brick - kontrola počítača pomocou príkazov cez mobil - teoreticky kompletná kontrola počítača z mobilu

37
Ivo Šmerek
Digitální stopky nebo hodiny - Arduino UNO + LCD Keypad shield - Zde i webová dokumentace: http://bluemancz.hol.es/arduino/zdrojak1.html

38
Karel Svoboda
Dostal jsem chuť zahrát si se ženou PONG. Arduino nano bylo nejblíže, zobrazovač ploché CRT.

39
Michal Kučera
Vu metr s arduinem, lcd má dost pomalou odezvu. Takže :-( Další pokusy s neopixel LED ale zatím bez úspěchu...
Zkus místo tohoto vypisovat třeba následujícím způsobem: [IIII ] [IIIII ] Displej funguje mnohem rychleji, když vypisuje standartní znaky
Robin Antonius Pols Ty jsi chytrý jak rádio, nikdo se tě neptal na tvůj názor. I kdybych použil třeba písmeno O stejně by to nestíhalo. Zkus taky něco složit a pak můžeš komentovat... Rozumíš tomu jak koza petrželi..

40
Jakub Hažo Hažík
S tymto autickom komunikujem cez bluetooth, kde mu poviem ako sa ma spravat: jazdit autonomne,sledovat ciaru, alebo jazda naklonom mobilu :)

41
Tomáš Siky Vacek
Ovládání solárního ohřevu bazénu s odesíláním hodnot do SQL databáze na free hostingu. Zaznamenávané veličiny - teplota vody, vzduchu, výstupu solárního panelu a tlak vody za čerpadlem. Použito Arduino nano a pro wifi komunikaci ESP8266.
Ještě přidám jeden screenshot...
to je hezký, jak měříš tlak?
Roman Šimků http://www.aliexpress.com/item/HK3022-DC-5V-G1-4-0-to-0-5MPa-Pressure-Transmitter-Transmit-Water-Gas-Oil-Pressure/32290454188.html

42
Peter Bakič
Môj prvý využiteľný projekt a začiatky s Arduinom vo fáze návrhu jadra alfa verzie. Je to ovládanie magnetickej záťaže stacionárneho bicykla, len H mostík, motorček a ovládanie so snímaním polohy. Kvôli miniaturizácii a faktu, že mám len jedno Arduino uno, som to portol na ATTINY 45. Vďaka Arduino IDE to bolo ľahšie než by sa zdalo.

43
Petr Křivánek
Otvírání garážových vrat mobilním telefonem, NANO+bluetooth

44
Lukáš Vardzik
Quadcopter ovládaný smartphonom cez Raspberry Pi a Arduino Mega 2560
tohle vypada zajimave, muzete mi rici, odkud to je ?? nejakou detailni specifikaci ??
Jasné tak regulatory,bateria, motory, vrtule a rám je s hobbykingu tam je toho dosť veľa len treba dávať bacha aby sa to zosúladilo. Arduino a RaspPi neviem už kde som kupoval to bolo dávno. Gyroskop tiež netuším odkiaľ mám ale všetko je to dostupný tovar. Wifi je zabezpečené pomocou USB adaptéra a aplikáciu na android som si vyvynul sám. Káblovačku plošáky a programy som tiež robil sám. Priemer drona je 550mm. Doba letu vychádza na nejakých 11minut a dosah na adapter bez nejakej dodatočnej antény je len nejakych 70m ale to sa dá zvýšiť pridaním adaptéra so silnejšou antenou. Pre bližšie info píš správu

45
Ladislav Krejcí
Funkční 3d tiskárna pomocí arduino 2560

46
Petr Křivánek
ještě nedokončená 3D delta tiskárna řízená arduinem Mega
Něco víc? Taky mám rozdělanou deltu a hledám soft.
celý se to nastavuje na netu a pak se stáhne hotový ovladač pro konkrétní tiskárnu.
kde se to prodává?
David Votoček - je to nakresleno doma, vysekáno a naohýbáno v práci na CNC, složeno opět doma.
Peter Dudáš na této stránce se nastavuje firmvare tiskárny pro arduino " http://www.repetier.com/firmware/v092/ "

47
Dusan Libra
Led 4x4x4. Můj první větší počin

48
Pa-trik Koritár
Arduino.cz Bylo to docelá težké . :)

49
Ladislav Krejcí
jiný uhel pohledu :D

50
Petr Křivánek
Otvírání garážových vrat mobilním telefonem, NANO+bluetooth, i snápisem

51
Vlastimil Zoubek
Můj projekt fishDUINO - zatím osvětlení akvária s funcí: 1. východ slunce, 2. denní svit, 3. západ slunce + červánky, 4. měsíční svit. Vše ovládané časovým modulem. Nyní pracuji na doplnění Bluetooth komunikace, a režimu letní bouřky. Až to celé doladím, přejdu na funkce dávkování CO2, O3, automatické krmítko a nakonec si schovávám režim dešťových kapek. Tak mi prosím držte palce. :-)

52
Martin Alfy Mucha
Zdravím přítomné kutily a Arduino.cz. Taky přidám svůj projekt, který je těsně před dokončením. Jedná se o řízení spindlu pro hobby cnc stroje přes modelářský regulátor, v mém případě 100A regl + motor 2700W. Řízení bude mít PID regulaci otáček (hallův senzor ve vřeteni), měření teplot motoru a ložisek, měření příkonu vřetene a nějkej tuning přes menu programu. Z naměřených hodnot, respektive z jejich "překročení" generuje arduino LOG výstup emergency stop, pro odstavení stroje v případě poruchy/přehřátí vřetene. Samozřejmostí bude volba automatického režimu (řízení otáček z PC) nebo manuálního, servotesterem. Na displeji bude zobrazován přehled naměřených údajů: otáčky, proud, napětí, příkon a obě teploty. Projekt je založen na desce Arduino UNO R3, mám obsazené všechny analogové vstupy a 80% digitálních I/O.

53
Roman Krymlák
Hodně zajímavých projektů. Přispěji něčím menším, spíše jen tak navíc do zdejší sbírky. Mé mobilní počítadlo na florbal :-) S napájením ze staré nabíječky na mobil. Ať se s klukama nemusíme pořád hádat kolik to vlastně je :-) Časem třeba rozšířím o nějakou časomíru nebo něco, ale zatím takhle vyhovuje. Teď řeším spíš jeho upevnění.(uprav)

54
Tomáš Fridrich
Pridavam pracu ktoru som robil do skoly, ide o stimulátor vestibulárneho systému , v skratke GVS, ktorý sa stará o rovnováhu tela. Vyuzitie tecnologie sa planuje aj pri virtualnej realite. Vytvoril som k tomu jednoduchu aplikaciu kde sa da zvolit frekvencia a amplituda stumulacneho signalu ktory je harmonicky, generujem ho v arduine kde mam ulozene tabulky sinusu a davam ich na vystup ako PWM, nasledne tam mam vlastny obvod ktory obsahuje aktivny DP filter, zosilnovac, a prevodnik napatia na prud. Na vystup sa pripoja elektrody, maximalny prud je 1 mA. Elektrody sa pre stimulaciu umiestna za oblast ucha, pricom sposobuju vnem naklonu do stran, comu telo reaguje naklonom do opacnej strany. Komunikacia so zariadenim prebieha cez bluetooth, pricom na pc vidime aktualne priebehy na elektrodach.

55
Tomáš Fridrich
Dalsi z mojich projektov je vozidlo na sledovanie ciary. Mozgom vozidla je arduino nano, pohanane je to dvoma servomotorcekmi, v predu sa nachadza upltrazvukovy merac vzdialenosti, a dva senzory narazu, dotyku o prekazku. Na spodnej strane je trojica fotodiod a infra led, ktore davaju informaciu o polohe vzhladom na ciaru ktoru sleduje. Napajanie je z powerbanky a konstrukcia je vyrezana z dreva na laserovom vyrezavaci.

56
David Votoček
Ahoj, rád bych přidal i svůj projekt. Nic originálního, jedná se arduino Uno s CNC shieldem pro ovládání dvou krokových motorků. Zatím je to spíš jen takový XY plotter s pracovní plochou 380x215mm a rozlišením . Na fotce je laser,ale ke kreslení lze použít fix a servo motorek. Momentálně pracuji na uchycení pro malou frézku,abych to mohl používat pro gravírování. P.S.: knížku jsem si vytiskl a vázal sám, jěště ste je nevydávaly :D

57
Jaromír Bulíř
děkuji za ,,servis" ,ale já jsem na tom ,asi jako pan Bergman,výmluva co má dneska každý,opravdu nemám čas.Ale bastlil jsem snad od svých 10 let a dělám to do teď,,,arduino" je tedy něco víc,je to výzva,tak si to musím nejdřív uspořádat,abych věděl,co vlastně chci,zdravím...

58
Ladislav Daníček
Arduino.cz Ultrazvukový měřič vzdálenosti - modul hsr-04, lcd 16x2, arduino uno r3.Funguje na principu rychlosti ultrazvukových vln. Na vašem Webu jsem v září ke svým 15tinám koupil starterkit, a teď mám za sebou hromadu projektů...a tohle je jeden z nich.

59
Katarína Fabianová
Monoklimatická inkubačná komora - štádium testovania SW - v konečnom štádiu sa bude jednať o inkubátor slúžiaci k pestovaniu bunkových kultúr (in vitro) za súčasného použitia pod konfokálnym mikroskopom, teda plne automatizovaný systém bude zabezpečovať vhodné kultivačné podmienky pre prežitie buniek (koncentrácia CO2, O2, tlak v komore, teplota, vlhkosť). Užívateľ prostredníctvom orientácie na displeji a pomocou ovládacieho prvku (enkodéra) bude mať možnosť zobraziť aktuálne parametre (koncentrácie, teplota) v komore a ďalej nastaviť požadované parametre .Automatizácia je zabezpečená reguláciou koncentrácie plynov (CO2, O2) a tlaku v komore vďaka elektromagnetickým ventilom a nútenej cirkulácia slúžiacej k premiešanie obsahu plynov. SW je funkčný, inkubátor - konštrukcia je vo výrobe. Poskytujem záber z testovanie SW a zo zobrazenia meraných výsledkov v sériovom monitore.

60
Tomáš Holenda
Regulace pro rekuperační jednotku do domácnosti Regulace pro rekuperaci zahrnuje program běžící na bázi Arduino, který umí ovládat dva motory odtahu vzduchu a tím řidit provoz jednotky. Ovládané funkce: -Zapnutí a vypnutí -Režim rekuperace 1.(Regulovaný odtah), 2.(Maximální odtah), 3. (AUTO) -Režim AUTO běží na regulovaný odtah a v případě zvýšení vlhkosti na 100% -Zobrazení aktuálních měřených hodnot a účinnosti v % přes www Další funkce lze nastavovat pomocí displeje a membránové klávesnice: -Zapnutí a vypnutí -Režim rekuperace 1.(Regulovaný odtah), 2.(Maximální odtah), 3. (AUTO) -Doba Max odtahu v režimu Auto (def. 15 min.) -Rozdíl vlhkosti při kterém se sepne Max. odtah (5%) -Podsvícení LCD displeje a další ...

61
Peter Bobrovsky Misenko
Unikatna svetova hlupost. Superkondenzatorom napajane hodinky. Dakedy vydrzia aj tyzden. Samozrejme z vypnutym displejom https://www.hackster.io/bobricius/supercapacitor-powered-arduino-led-wrist-watch-6b8074

62
Kája Kubíček
Ovládání RGB pásku přes WiFi , arduino s ethernet shieldem-takže stačí být pouze připojený v mé domácí wifi síti a ovládat pásek z jakéhokoliv zařízení s androidem. Vlastní aplikace pro android, pro výběr barvy stačí kliknout do barevného kotouče. Ještě je tam ovládání jasu pouze bílého led pásku.

63
Lukáš Pozníček
Moje hračička pro komfort rybiček v akváriu. Zařízení může pomocí PWM regulace ovládat jakékoliv LED osvětlení (v mém případě samodomo rampu 1xRGB a 2xW LED pásky), imituje východ a západ slunce a měsíční svit, také měří teplotu vody. Všechny informace (spotřebu, úroveň PWM a teplotu) vrací přes Wi-Fi do GUI v prohlížeči a zpětně jde nastavovat časovače, ručně světlo ovládat v reálném čase a koukat na grafy teploty a spotřeby. Krabička se právě připravuje pro 3D tiskárnu. PS pro ty všímavé: ano, zatím tam nejsou připájené svorkovnice ;-)

64
Jirka Schwarz
Dělal jsem hlasové ovládání vrhačky terčů pro trapovou střelnici, s přepínáním mikrofonů,... Je to řízené PICkou, teď přemýšlím o dokonalejší a chytřejší verzi s Arduinem, vizi mám, ale v termínu do konce soutěže je to nereálné...

65
Zdeněk Frömmel
Dobrý den, pořídil jsem si pro 3D tisk desku Megatronics 2.0, která je postavena na základě arduina mega 2560 a shieldu RAMPS. Nemá někdo tady s touto deskou zkušenosti?

66
Petr Havlicek
Prototypy řízení světelné signalizace. 1. prototyp Mega - dynamické řízení s detekcí vozidel pomocí ultrazvukového dálkoměru, 2. prototyp je Due a běží na časování z RTC a detekce vozidel bude signálem ze smyčky, nebo kamery s detekcí pohybu.

67
Vítězslav Novotný
Arduino jako záznamník teploty pomocí vnitřní paměti. více na http://blog.ijacek007.cz/Arduino/arduino-jako-digitalni-zaznamnik-teploty

68
Andrej Kozlovský
V rámci bakalářské práce jsem sestavil dvě robotické ruky připojené pomocí dvou řídících deskách Arduino Mega 2560. Tyto robotické konstrukce dokážou nejen manipulovat s krabičkami, ale dělat velké divy, například i to jak mohou na základě senzoru reagovat na různé situace, mezi nimiž patří jako naložení, vyzvedaní, předaní krabičku na druhou stranu a přitom se roboty mohou točit přes velký úhel. Tyto roboty představují základ větších průmyslových robotů. Přikládám i ukázkové video mého robotického vybavení - https://www.youtube.com/watch?v=e7Go52ddqBc. Zdraví Andrej Kozlovský.
Zdravím. Máte veľmi zaujímavý projekt. A tiež pracujem s OWI 535 chcel som sa len spýtať či máte nejakú spätnu väzbu z tých rúk. Poprípade aké senzory ste použili. Rád by som na svojom autičku aplikoval polohový senzor len neviem aký.
Ahoj, jsem k tomu měl použité běžné fotorezistory a senzory osvětlení.
Aha takže polohové senzory sú nepoužíval. Ja by som pre svoj projekt potreboval určiť presnú polohu ramena. Ďakujem za odpoved.

69
Mikulas Klimo
Projekt: "Humanoid DOF 17" . Robot vytvorený na technickom krúžku na platforme Arduino Mega a 17 servomotorov MG996R.

70
Bohdan Jůza
Připojuji svůj maturitní projekt na gymnáziu. Jde o prototyp zabezpečovacího systému postavený na Arduinu Mega. Projekt dále zahrnuje piezo, klávesnici, LCD display připojený přes I2C sběrnici a hlavně 7 čidel. Zpracování je takové, jaké je, kvůli potřebám prezentace před maturitní komisí. Přidávám odkaz na video s ukázkou funkcí. https://youtu.be/cxggTyUz0qs

71
Alojz Ližičiar
Automatická ladička na dychový nástroj - pozauna/trombone. Servo-pohon pripojený na ladiacu mechaniku automaticky naladí nástroj na požadovanú frekvenciu na základe vstupu z mikrofónu.
Zajimavý přistroj, rad bych si to postavil :D mohl by jste mi napsat součástky ? :D
nebo co jsi použil za senzor ? :d

72
Lukas Slivko
Arduino car control. Arduino riadi servo na otacanie prednych kolies a za pomoci l298n obvodu riadi zadny motor. Komunikacia prostrednictvom BT modulu a aplikacie pre platformu android. Aplikácia tiez vlastná tvorba. https://youtu.be/ehX1B_d23Vs

73
René Sulyok
ZAŘÍZENÍ PRO PÁJENÍ KONDENZACÍ NASYCENÝCH PAR S ARDUINO MEGA. Popis zariadenia: http://arduino.cz/zarizeni-pro-pajeni-kondenzaci-nasycenych-par-s-arduino-mega/ Video: https://www.youtube.com/watch?v=3TgbaxAnVQs

74
Václav Danda
Václav Danda Pokusná deska pro simulaci signálu z odměřování - výstup opticky oddělen. Arduino v soklu, možnost použití ARDUINO MICRO jakož i ARDUINO NANO. Skýtá i další možnosti využití : např. buzení konc. stupně krokového motoru.

75
Aleš Filip
Také tady něco s Arduinem mám :-) Spider Robot - 3D tisk, Arduino NANO Pro, Ovládané z Androidu přes BT Video: https://youtu.be/d0lvegUDVYE
Další fotky: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1139662409429125.1073741841.100001561315535&type=1&l=7ef3b55ebe
Krása!! :-) +1

76
Lukas Ilusak
Auto ktore ovladate cez wifi z androidom. Použite komponenty: ○ Arduino Mega ○ Wifi Shield (Adafruit_CC3000) ○ L293D Driver motor ○ 12V 0.8A batéria ○ Staré RC auto ○ Android Telefon ○ A veľa veľa času :D Video tu : https://www.youtube.com/watch?v=L4qMcNPtRMo

77
Peter Dudáš
Rád recykluji staré nepoužitelné věci a zde jsem využil rýsovací prkno, vyřazované z projekčních kanceláří. Má to pěkné posuvy, rovnou plochu a bylo zdarma! Poměrně malé krokové motory to rozhýbou překvapivě rychle a to až tak, že to rameno pružilo / kmitalo a já musel pomocí kevlarové šňůry přenést sílu motoru i na druhý konec ramena i když to snížilo rychlost z nějakých 12m/min na osm. Poháním to arduinem MINI, k tomu shield na tříosé CNC včetně řadičů, zdrojek 12V/2A a program GRBL9i. Připojeno USB na PC co mám po ruce a hledám možnost posílat data (G-kódy) přes tablet s androidem (JAVA není můj koníček!). Foto je snapshot z tohoto mého videa https://youtu.be/RX2-ZeRAAxM . Používám na vykreslování návrhů lidem bez představivosti, když budu řezat V-carvingem do dřeva, nebo kamene na CNC "po dědovi" ze dřeva a na nábytkových posuvech, poháněným ještě starým PC na linuxu a EMC2 přes paralelní port (no pravěk, no!)...

78
Lukas Falat
Prikladam projekt na soc 2016 ide o vytach pre procesi simulacie bezi to na arduine due na display ukazuje 3 poschodia podla toho ktore tlacidlo stlacite

79
Ladislav David
Tařka dokončený AqWebServer. Hlavní regulaci akvaria provádí ArduinoNano a na ArduinuMega běží AqWebServer. Server zobrazuje různé hodnoty a zpřístupňuje ruční ovládaní akvaria. Na stránkách http://ldavidreg.sweb.cz je odkaz. kde jej můžete navštívit. Fotografie jsou generovány z IPcamery. Heslo pro video přenos je "cam"
Na mém serveru také k tomuto projektu naleznete odkazy na YouTube a i sketche. Je to můj první projek s arduinem.

80
Tomáš Tobiaš
Meracia zostava určená pre meranie tiažového zrýchlenia Zeme reverzným kyvadlom. Obsahuje: 2xArduino mini pro, realtime modul, modul pre sd kartu, displej, klávesnica. Optický senzor: infračervená fotodióda a infračervená dióda. Zariadenie po meraní priamo vypočíta hodnotu miestneho tiažového zrýchlenia (využitím lineárnej regresie). Obsahuje možnosť prispôsobovať meranie aktuálnym svetelným podmienkam, možnosť modifikácie defaultne nastavených hodnôt pre meranie atď.

81
Lukáš Maňas
Pracuji na zařízení, které umožňuje dálkové nastartování motoru automobilu Škoda Octavia II. Zařízení je ovládáno přes SMS pomocí aplikace pro OS Android. Komunikace je autorizována pomocí HMAC. Kromě samotného nastartování motoru umí zařízení částečně ovládat topení, světla, stěrače a rádio vozidla. Zařízení také umožňuje zpožděné vypnutí motoru, které může být využito např. pro dochlazení trubodmychadla. Další funkcí je zaměření pozice automobilu pomocí GPS modulu. Zeměpisné souřadnice jsou společně s nadmořskou výškou, rychlostí vozidla a odkazem na Google mapy odeslány v SMS. Zařízení je primárně napájeno akumulátorem vozidla, ale obsahuje i záložní baterii. Napětí obou baterií je monitorováno a v případě problému je majitel informován přes SMS. Zařízení je v tuto chvíli prakticky hotové a čeká na montáž do automobilu. Srdcem zařízení je Arduino Pro Mini.

82
Zdeno Sekerák
https://www.youtube.com/watch?v=_v7p95zSl_I https://github.com/Trsek/loyd15

83
Zdeno Sekerák
https://github.com/Trsek/ArduinoGPRSlogger

84
Dušan Monika Polák Chobotová
Pokus o autonomní vysavač, zatím bez baterie a části vysávání, která přijde později, teď ve fázi testů vyhýbání se překážkám :-) (foto z videa, tak je mázlé)

85
Angelo Pescarini
Robot v akci. Doplněn couvacím světlem, brzdícími světly a blinkry s relém (podomácku vyrobený modul) jako super detail. Je poháněn dvěma DC motory ovládané taktéž podomácku vyrobeným H-bridgem. Senzor má ultrazvukový umožňující vyhnutí se průhledných či neprůhledných překážek. Celý robot je poháněn dvěma baterkama 18650 vykuchané z noťasů s doplňujícímy protekčnímy a nabíjecímy obvody a násobičem napětí.

86
Tomáš Kosťov
Multifunkční robotické vozidlo - Univerzální kolový pohyblivý robot, který je přepínatelný do několika režimů (ovládaný pomocí telefonu, ovládaný pomocí spec. ovladače, pohyb mezi překážkami, naprogramovaná trasa na SD kartě).
Spec. ovladač 2,4 GHz

87
Maty Vích
Škoda že se nestíhám dostat ke svému arduinu. Ale stejně je má jednociferná kalkulačka proti těmto ostatním projektům nic.

88
Milan Trnovský
Riadenie elektrického vykurovania cez internet. Display je zatiaľ z iného projektu. Funkcie:zapnutie a vypnutie jednotlivých konvektorov ,nastavenie požadovanej teploty v miestnosti,teplota v jednotlivých miestnostiach,sledovanie stavu kúrenia, meranie spotreby El. energie,grafy...Výsledok sa dá pozrieť tu:https://portals.exosite.com/views/4148445175/1989204728 alebo video https://youtu.be/MJiV8y69iUU

89
Josef Vonášek
Projekt robota Arexx Arduino. Pro robota dělám rrůzné ulohy jako sledování čáry,otáčení,jizda rovně,i se zatáčením,a momentálně si dělám plošný spoj pro senzory a moduly,jako jsou Bluetoth modul, Wifi modul,Ultrazvukový senzor,laserový senzor,zvukový senzor :)

90
Tomas Lapsansky
Aktivní podsvícení TV. Na TV jsou zezadu nalepeni LED pásy. Před TV je TCS230 Color Sensor který odesílá data do arduina nano to po spravováni odešle hodnoty na LED pás.

91
Martin Drake
Ahoj, posílám svůj první projekt jednoduché meteostanice s čidlem vlhkosti a teploty + dispej. Zatím je ve stádiu prototypu:-)

92
Tomáš Kosťov
Online meteostanice, která měří teplotu, atmosférický tlak a vlhkost vzduchu. Naměřená data se zobrazují na webu, kde jsou grafy nebo aplikace pro Android.
Web: http://www.meteo-dubi.cz/

93
Michal Vrchota
IMHO lidé co postnou ukázku vlastního funkčního /užitečného/ kusu hardware už starter kit nepotřebují :D
Vždy sa zíde nová arduino doska. :D ja mám dve + jedno STM :D aj tak ich mám málo na všetky projekty ktoré realizujem :D a predsa vie to potešiť človeka. :D
Můsím souhlasit s oběma názory...Faktem je že furt a pořád něco dokupuji...:-)

94
Daniel Borkovec
JAKUBINO - Gotický kostel a Arduino? S Arduinem jsem se seznámil nedávno a jsem fascinován, jak jednoduše se dají udělat velmi komplexní zapojení bez velkých znalostí elektroniky. Působím jako kněz v kostele svatého Jakuba v Brně. Když jsme začali rekonstruovat kostel včetně elektroinstalace a zjistil jsem, že za lepší elektronickou řídicí jednotku se smysluplnými funkcemi by si profesionální firma řekla klidně 150 tisíc, které nemáme. Vzal jsem to jako výzvu poradit si s tím jen pomocí Arduina a oprášil jsem svůj dřívější koníček 70 LED svítidel v hlavní lodi spínatelné přes 35 stykačů, elektricky poháněný zvon, Displej ukazující čísla písniček, audiosystémem ozvučení kostela, zabezpečovací systém, IP kamery - to už je hardware s který si zaslouží slušnou řídicí jednotku. (LED svítidla pořizujeme postupně vzhledem k vysoké ceně) Požadavky: - Flexibilní kombinace osvětlení pro různé příležitosti od slavnostní bohoslužby po intimnější noční osvětlení pouze klenby a nouzových světel. (přes 7 tlačítek rychlovoby + pomocí číslicové klávesnice spínat různé předdefinované okruhy nebo každé prvek jednotlivě) - Automatické spouštění zvonu řízené přesným časem - Dálkově ovládaný displej ukazující čísla písniček - Propojení se zabezpečovacím systémem nejen pro sledování bezpečnosti, ale i pro vyhodnocení informací jestli je varhaník již na kůru a může začít bohoslužba či kolik skupin navštívilo muzejní expozici ve věži. - Online přenos bohoslužeb na web - v dané časy automaticky přes WOL zapnout streamovací server, který je spojen s IP kamerou a mixážním pultem kostela. Kostel sám je k internetu připojen Parabolickou Wi-Fi anténou do hlavní budovy, kde je již připojení k internetu optickým kabelem s pevnou IP adresou - hlavní streamovací server by byl umístěn tedy v hlavní budově. - možnost přes digitální potenciometry nastavovat jednotlivé mikrofony v kostele 5-kanálů - po vyhodnocení určitých čidel zabezpečovacího systému zapnout audio v kostele a přehrát určité informace či varování (přes den je kostel otevřen pro prohlídky veřejnosti) - To vše řízené manuálně od řídicí jednotky s indikačním panelem půdorysu kostela a chráněnou před nepovolaným použitím RFID čipem. Zároveň ale musí být vše možné řídit přes webové rozhraní přes smart-phone. Jednoduché webové rozhraní přímo jako server na Arduinu a pro složitější operace, sledování zabezpečovacího systému a vyhodnocování různých statistik s případným e-mailovým reportem přes klasický php server s MySql databází. Arduino hardware: - Arduino Mega - Ethernet Shield (webový server, WOL server pro spouštění počítačů - případné pro další ovládání počítače přes URL parametry a jednoduchý Python server instalovaném na PC ovládající příkazovou řádku přes CGI-Script - SD-Card reader pro ukládání konfigurace všeho druhu - především kombinace skupin světel aby se mohly měnit přes webové rozhraní bez nutnosti fleshování Arduina. - Grafický Displej Display 128 x 64 pixelů 12864b v2.0 (řadič kompatibilní ST7920) pro zobrazení všech informací + ovládání komplexnějšího menu. Ovladač: u8glib. Připojeno přes SPI - Číselná klávesnice - maticová 4x4 - převedená přes PCF8574 na I2C sběrnici - Tlačítka ovládání 7 tlačítka rychlofunkcí + 4 tlačítka pro ovládání menu - Modul reálného času synchronizovaného přes anténu signálu DCF77 pro příjem přesného času (vyrobeno ze stavebnice) - čtečka RFID čipu RC522 připojeno přes SPI - Port expander 40 portů - přes sběrnici I2C - vlastní výroba na universálním tištěném spoji 5x PCF8574 + 10x Optočlen LTV845 + ochranné diody - Indikační panel - vlastní výroba 80 led-diod - většina na půdorysném plánu kostela. Led-diody budou spínány přes I2C sběrnici přes 80-ti portový expander 5xMCP23016 + Tranzistorová pole ULN2003A - Optické čidlo pro snímání osvětlení v kostele a sepnutí minimálního osvětlení po setmění. - jednoduchý audiovýstup - repráček přes tranzistor. Případně MP3 modul pro hlášení (nebo by to bylo hlášeno přes PC a ovládáno přes ethernet) Arduino s rozšířením o 144 portů? Megalomanský projekt? Ano, uskutečňovat ho vzhledem k mým časovým možnostem budu jen postupně. Ale základní funkce řízení osvětlení s indikačním panelem bude během měsíce hotové. Zatím jsem zvládl připojení rozvaděče přes 40 portový I2C port expandér viz foto. Mám otestovány jednotlivé moduly na Arduinu a naučil jsem se je ovládat, zvládám naprogramovat webové rozhraní na Arduinu, (PHP a Python server na PC je pro mne již hračkou - tomu se amatérsky věnuji již déle.) Streamování je již otestováno včetně zapínání PC přes WOL server Arduina. Jako software pro streamování slouží VLC-Player. Propojení se zabezpečovacím systémem je otestováno, ale zatím mám k dispozici jen 3 porty (odděleno přes optočeln) - rozšíření modulem na 16 portů musím pořídit - ten bez dokumentace sám nevyrobím (opět bude převeden na I2C pomocí MCP23016). Předběžný grafický návrh panelu je hotov viz foto, ale musí být ještě doladěn (indikační diody nejsou zaneseny). Starší displej s čísly písniček bude třeba doplnit o Arduino Uno + Ethernet Shield pro ovládání (UTP kabely jsou již také nataženy) + vyrobit další dva displeje do bočních lodí. Výzvou bude jestli jedno Arduino zvládne pojmout všechny ovladače a zvládat je v omezené RAMce - pokud ne, budu muset propojit dvě Arduina Mega přes seriový port a práci jim trochu rozdělit nebo rozšířit RAM přes nějaký modul. Propojené komponenty začínám testovat a programovat dohromady v zapojení mimo rozvaděč viz foto. Pro připojení jsem si vyrobil Shield pokrývající všechny piny, které nepokryje Ethernet-Shield.
Ještě zasílám fotku číselníku a ovladače - amatérská konstrukce, ale ne moje dílo. Číselník je asi 40x40cm je ovládán z kůru asi na 30m dálkovým ovladačem na 433MHz kvůli silnému rušení má v sobě signál i kontrolní součet. Do tohoto číselníku přidám Arduino + Ethernet Shield pro ovládání z řídicí jednotky přes smart-phone

95
Ris Miris
Rád bych se přidal ale na můj projekt zatím nemáte senzory :-D
Jaké? Třeba by se dalo něco přizpůsobit
No pídil jsem se po senzorech na měření otáček, ale bylo mi řečeno zde: http://arduino-shop.cz/ že takový senzor není, chtěl jsem si udělat malou brzdu na RC auta. A tak jakožto laik jsem to tedy vzdal :-(
Jednoduše požít foto. , mag. , nebo indukční senzor zapojet přímo do jednotky, sčítat inpulzy a dělit časem... Hlavně pro sčítaní použít fukci "interrupts". Snad to pomuže.
Ládo, já zatím neumím nic, je to pro mě španělská vesnice, co bych tedy měl koupit abych to z toho mohl postavit, pojedu vše od prvu, takže vše bude poprvé, zatím jsem to jen zjištoval a pak přestal a ted, když mám zas naději šel bych do toho. Jednalo by se tedy o konstrukci v které budou 2x 2 válce jeden ns pevno z kterého bych to měřil, co by bylo lepší pro vysoké otáčky za seznor? Díky Ti moc za radu a i naději :-)

96
Peter Baroniak
:D páni tu su inak šialené projekty :D ani som nedúfal že je toľko nadšencov arduina :D Paráda. Som rád že som členom tejto komunity. Držím palce v ďalších projektoch :D :D

97
Franta Badal
Pokus o "meterologickou" stanici připojenou k PC kvůli odesílání dat a zápisu do databáze

98
Štěpán Růžek
Open source 3D tiskárny od pana Průši jak bratr a sestřička. Řízeno arduinem mega s Ramps 1.4 shieldem

99
Pavel Procházka
S arduinem, nic, jen me zajima co ze je to arduino...jinak delam různé hw s atmel,pic,xilinx...nedávno jsem dodelal laboratorní zdroj,a momentálně pracuji na DDS generatoru kde hlavní cpu je atmel a sekundární cpu je pic...:-). Asi tak...všechny hotové projekty publikuji na svem webu...
Asi tak...:D Napiš odkaz na web..;-) rád se kouknu
www.prochazka.zde.cz

100
Filip Hamrla
Stopky pro mého LineFollowera. Mají funkci zobrazení času a průměrné rychlosti. Pomocí tlačítek lze nastavovat délku tratě.

101
Jiří Nedělka
Arduino WiFi car remote controlled via web browser

102
Tomáš Ferko
Automatizovaný regulačný systému na báze mikrokontroléra, (Diplomová práca). Podstatou celého automatizovaného regulačného systému na báze mikrokontroléra je meranie a odosielanie dát z hardvéru na webový server prostredníctvom sieťového pripojenia a zobrazovanie ich na dotykovom displeji. Na meranie som použil senzor teploty DS18B20, ktorý spolu z mikrokontrolérom, bude merať teplotu a následne ju bude odosielať za pomoci Arduino Ethernet Shield na webový server a dotykový displej. Na zobrazovanie jednotlivých údajov vo forme textu som použil 2.4“ dotykový displej TFT LCD. Hlavnou úlohou práce bolo potrebné vytvoriť softvér pre riadiacu jednotku Atmega2560. Ovládanie regulačného systému je možné manuálne (dotykom), diaľkovo (ovládačom) a pomocou webového servera (LAN - domácou sieťou).

103
Matěj Trnka
Pracuji na chytrém zařízení pro longboard. Projekt sice ještě není hotový, ale už moc věcí nezbývá. Zařízení umí měřit rychlost pomocí halova senzoru a poté ji zobrazovat na LCD displeji spolu s procenty akumulátoru a teploty mimo box. Ujetou vzdálenost si při vypnutí uloží do EEPROM, aby se k ní mohla při dalším startu přičítat nová vzdálenost. Mimo venkovní teploty to bude měřit i teplotu uvnitř boxu a při kritické teplotě to zapípá a na displeji zobrazí aktuální teplotu uvnitř boxu a to samé i s kritickým stavem baterie. K přijímači, který bude přidělán přímo na longboardu patří i vysílač, který komunikuje s přijímačem pomocí 2.4GHz modulu NRF24L01. Z této vysílačky můžu měnit mezi 3 animacemi na zadní světlo, které obsahuje 8 LED diod připojených k arduinu přes posuvný registr. Také můžu rosvěcet modré, či červené podsvícení a nebo s jednou z těchto barev blikat. Nechybí ani 2 přední světla pro jízdu za tmy. Ještě zbývá dodělat měření baterie na vysílačce a "security mode", který bude při stisku tlačítka střežit, jestli nebyl longobard nadzvednut a kdyby k tomu došlo, tak hlasitě pípat. To je asi tak vše co bych chtěl o tomhle projektu říct, do komentářů přidávám další fotky a i fotku bráchova longboardu, na který toto dělám.

104
Martin Prokeš
Moje domácí UI a řídící centrum: RTC - ví kolik je hodin, ví jestli je někdo “doma“, měření teplot po sběrnici pro čidla 18B20 v místnostech, ovládání otáček ventilátorů pro rychlé topení PWM, (AUTO,ON,OFF,20%,50%,75%,100%) vypínání a zapínání Internetu+WiFi+tel dle času – „spínací hodiny“ AUTO,ON,OFF – jednak z hlediska úspory, jednak omezení domácích „vysílačů“ v noci. Dle dní v týdnu jiné režimy prac den, víkend… Hlídání otevření oken, dveří mag.čidly – zabezpečení bytu, výstup – alarm bude modul GSM (není). Ovládání IR kódem (z dálkového ovladače) spínání zásuvky TV+settopbox+zes ON/OFF, spínání 12V led pásky ON/OFF 3 výstupy. Moje vlastní navržená tlačítková sběrnice – jen 2 dráty 6+10 tlačítek ( ovládání, nastavení, signály – vč. permanentní kontroly této sběrnice, že je v pořádku, počet tlačítek v podstatě není omezen rozumný počet je cca 40, což bohatě postačuje na spousty povelů) [na obrázku dole]. Na toto UI zařízení navazuje domácí „12V sběrnice“ po bytě (12V/5A) a odstranění spousty STBY napáječů a nebo jejich ovládání. Úspora : před cca 15-25W, nyní 12V/0,025mA= 0,3W. Zatím jede na ArduinoProMini, odzkoušeno i s Adruino Mega + LAN shield + ovládní po www – funkční, ale vzhledem k prvotní zkušenosti s přehříváním stab 12V na Mega (lan modul má větší odběr) a v době testu jsem neměl hotov napájecí modul (přesunutí 5V mimo Arduino board) [obrázek nahoře vpravo] zatím tedy současně ProMini+modul napájecí - vlastní, reléová krabička pro 230V (není na fotce),LCD,RTC,18B20 čidla,IR, tlačítková sběrnice - vlastní,PWM board - vlastní.

105
Martin Margold
Jsem začátečník takže pohořím :D :D fotku raději nebudu posílat :D

106
Patrik Šťastný
Sieťový analyzátor kvality elektrickej energie

107
Tomáš Holenda
další obrázek k rekuperaci

108
Karol Horejsek
Dobry den. Dalsi projekt je starsieho data.Zdravim vsetky nadsencou Arduina Řídící jednotka pro ovládání světla tlačítky nebo IR som vyvinul pre pohodlne ovladanie svetiel alebo spotrebicou. Více zde: http://arduino8.webnode.cz/news/ridici-jednotka-pro-ovladani-svetla-tlacitky-nebo-ir/

109
Petr Křivánek
ještě nedokončená 3D delta tiskárna řízená arduinem Mega