Close

Odpověď na: Spínání čerpadla dle teploty vody

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino Spínání čerpadla dle teploty vody Odpověď na: Spínání čerpadla dle teploty vody

#11334
yeti
Účastník

Děkuju za odpověď. Ano, mám v plánu začít s minimalizovanou verzí, nicméně nemám moc čas se vydávat slepými uličkami. Proto bych rád, kdyby mi někdo poradil konkrétní HW komponenty, které budu potřebovat.
Např. nenašel jsem v e-shopu žádné relé. Musím koupit jinde, nebo se dívám špatně? Nebo dále regulace teploty vody – potřebuji nastavit teplotu při které se čerpadlo zapne a při které se vypne. Tyto teploty já dopředu neznám, takže by bylo dobré mít možnost tyto teploty jednoduše naladit dle situace. Tzn. buď nějaké dva potenciometry, nebo jeden potenciometr a tlačítko, kterým by se přepla funkce potenciometru na druhou teplotu. Hrát se s tím dá asi do aleluja, ale já bych potřeboval aby to fungovalo. Bude to na místě, kam se dostanu jednou týdně a nemám čas každý týden o víkendu zjišťovat, že budu potřebovat ještě to a tamto…
Programování snad nebude problém, problém je koupit součástky, které potřebuji. V HW se moc nepohybuji a než bych všechno nastudoval, tak máme podzim…

díky.