Close

Odpověď na: Hydroponický skleník

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino Hydroponický skleník Odpověď na: Hydroponický skleník

#10018
mamterada
Účastník

BlindP: díky za reakci 🙂 Mamterada je značka marmelád a džemů co vyrábí přítelkyně 🙂 v podstatě proto chci dělat ten skleník (skleníky) na svoji vlastní produkci (jahody, možná borůvky). Low Cost v porovnání s komerčníma nabídkama to rozhodně je, v této velikosti se pohybují skleníky v řádech nižších milionů Kč, já mám v projektu skleníku 240 m2 kalkulaci cca 130tis. Kč za stavbu a cca 100tis. Kč za vybavení (včetně sadby).
Co se týká měření CO2, tak bych to chtěl zahrnout kvůli oddělené části kde by se pěstovaly houby které CO2 produkují. Na měření PH jsem v popisu pozapoměl, bylo to sepisované narychlo, díky za připomenutí 🙂 Rozdělím to na jednotlivé částí a případně pak nahraju i nějaký obrázek. Co se týká ovládání přes GSM/web app, především z důvodu kontroly v době „údržbového“ režimu, kdy nebude potřeba sklízet produkce, tak nechci jezdit na denní „obhlídku“ pokud to nebude nutné a chci to řešit na dálku.

Trochu zbožným přáním bylo, že se tady nějaký profík vyprsí s již hotovým řešením hydroponického skleníku a řekne na, tady to máš 😀

Ještě k tomu, že bych se do toho jako laik neměl radši pouštět… vím že je tu sekce nabídka práce, ale napíšu to tady spíš jen informačně, kolik si zkušený uživatel který by s tím neměl problém za takovýto projekt zhruba může účtovat? Případně bych zvážil i tuto variantu zadat to jako zakázku…

Díky za info