Close

Odpověď na: Edruino – rozšířené IDE pro Arduino

Úvodní stránka Fórum Software Vývojová prostředí Arduino IDE Edruino – rozšířené IDE pro Arduino Odpověď na: Edruino – rozšířené IDE pro Arduino

#10381
jardik
Účastník

Zdravím Míru a ostatní,

viděl jsem jeho výtvor a musím ho pochválit !!!

Je pravda, že pro Arduino IDE existuje mnoho podobných nadstaveb a některé jsou opravdu profi a také zdarma, ale Edruino má několik předností.

Je to čistě česká tvorba a podpora včetně námětů bude jednoduší než u zahraničních programů !!!
Je absolutně free, žádný skrytý poplatky a omezení
Je to teprve Beta verze a autor je otevřen různým připomínkám a návrhum jak by mělo toto IDE vypadat. To znamená, že je možné při spolupráci s autorem vytvořit opravdu zajimavé IDE, které ještě neexistuje, navíc s podporou českého jazyka.
Kvalita IDE je vcelku na dobré úrovni v porovnání s podobnýma. Oproti klasickému Arduino IDE je opravdu mnohem lepší a přitom jednoduchý.

A teď pár nápadů a postřehů co by se dalo zlepšit pro samotného tvůrce:

podpora dalších desek nejen klasického Arduina. Myslím, že by to nemusel být problém protože Edruino je vlastně jen nadstavba Arduino IDE a pokavaď jsou další desky nainstalovány v Arduino IDE ve složce Hardware, mělo by je i EDRUINO umět využít. Je škoda, že to zatim Beta neumí, protože mnoho lidí jíž využívá desky STM32, které poskytují větší výkon než klasické Arduino desky a jsou přitom i levnější.
V cečku už programuju asi deset let, ale dřív jsem byl spíš zarytým příznivcem Basicu a i dnes se kněmu rád vracím. Co na cečku a podobných jazycích se mi vůbec nelíbí a mám pocit, že více než aby zpřehlednovalo kod, tak způsobuje chaos a ztrátu času při ladění kodu, jsou složené závorky procedur a středníky na konci řádků. Před časem jsem, ale objevil jedno IDE pro Javu, které tento problém oproti jiným IDE řešilo geniálním způsobem a psaný kod se hned stával naprosto přehladný jako v žádným jiným IDE. Jedná se o BlueJ IDE pro Javu, které celý problém se závorky řeší, tak, že všechny procedůry označí modrým barevným pozadím, výsledek je nečekaně dobrý !!! Zde je odkaz na wiki o BlueJ, kde je i screenshot tohoto vývojového prostředí.: http://www.bluej.org/about.html . Některé IDE používají i odlišné barevné pozadí pro oblast definice proměných a INCLUDE, výsledný IDE pak bývají velice pěkný a přehledný. Mam tedy na autora EDRUINA otázku, zda by toto šlo aplikovat do jeho výtvoru ????
Zavedení Code Foldingu pro zobrazení struktůry programu, ale to je asi samozřejmost v přiští verzi IDE. Zde bych měk také návrh zkusit i zde použít různé barvy a tlustší čáry.
V menu IDE bych možná volil o něco jemnější ikony
Možnost vypnout zobrazování čísel řádků programu
V budoucích verzích by nebylo špatný zobrazovat i pinout vývojových desek s jednoduchým popisem pinů

To je zatim ode mě vše, ale hlavně držím autorovi při dalším vývoji palce a přeju, aby na tento vývoj našel nějaký volný čas.

Jardik