Close

Odpověď na: Otáčení solárního panelu za sluncem

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino Otáčení solárního panelu za sluncem Odpověď na: Otáčení solárního panelu za sluncem

#11859
marvik.jiri
Účastník

No… když to řeknu úsměvně tak jsem panic 🙂
S arduinem jsem začal cca před 2-mi měsíci a dostanu se k pc abych měl čas programovat jen po večerech a to jen někdy. Zatím jsem si hrál převážně s led. Dělal jsem synovi světelnou semafor pro auta s přechodem pro chodce. Ono se toho na Unu moc nedá udělat, když je k dispozici jen nějakých 18pinů. Toto bylo na 10 pinů. Dále jsem zkoušel infra přijímač s výpisem kódu z dálkového ovladače přes sériovou linku a následně jsem se snažil doprogramovat záměnu kódu a vyslání vysílačem jiný. Jednoduše řečeno pokud arduino přijme určitý kod (třeba ze starého ovladače od videorekorderu tak vyšle jiný kod, který přepne na televizi třeba kanál nebo zesílí zvuk. Má to být něco jako univerzální ovladač. Bohužel jsem to nedodělal. Dokážu pouze ovládat ledky na pinech dálkovým ovladačem.Ztroskotal jsem na zkušenostech. Použil jsem jiné programy, které jsem se snažil zkompilovat do jednoho.
Můj poslední výtvor je plně funkční mechanická přístrojová deska z auta kterou ovládá arduino a mám ji ke hře Euro Truck Simulátor. Zde jsem použil kód os Silase, kterou následně ještě někdo upravil a vytvořil plugin přímo pro hru. Zde jsem částečně upravil a částečně doprogramoval kód. Jelikož jsem použil místo Megy Uno a navíc místo led displeje 1602 připojenou přes ISP převodník (snad to píši správně).

Vyhledávám podobné aplikace tomu čeho chci dosáhnout a snažím si je předělat nebo doprogramovat. Takže zkušeností jen málo… 🙁