Close

Odpověď na: Klon? ano ne

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Klon? ano ne Odpověď na: Klon? ano ne

#8329
ivosisko
Účastník

Jj, vlemi děkuji, pro mne obrovsky cenné informace (i když v této fázi je spousta těch´údajů pro mne neznamé pole, ale důležité je, že to vyznívá optimisticky :)).

Moje idea je nejdříve opravdu od základů absolvovat nějaký ten „kurz“, abych si osvojil základní principy a souvislosti (má to být pro mne nějaké hraní anebo náplň volného času) a pak teprve budu uvažovat o stavbě jakéhosi zařízení. Vzhledem k tomu, že jsem fyzicky dost závislý na počasí (a současně je to i jakási moje vášeň sledovat souvislosti mezi jednotlivými parametry počasí a jejich vliv na moji kondici), tak výsledným produktem by měla být právě nějaká „tabule“, informující mne o těchto hodnotách, abych mohl rozlíšit, zda můj stav odpovídá nějakému tomu výkyvu anebo se jedná o jinou příčinu. Proto zatím vidím (v duchu) před sebou na zdi panel, na kterém se mi tyto hodnoty budou zobrazovat. A co ještě nevím (a musím zjistit), zda to bude pomocí (je-li to vůbec možné) sedmisegmentových číslicovek velikostí 2″ (nebo podobně) anebo LCD displeje. Takže další dotaz zní, co se bude dít, budu-li chtít pro výstup použít:

A. ony sedmisegmentovky (nebo nějaké podobné trvale svítící)

B. třeba toto (nebo něco vykuchaného z nějakého zařízení): http://www.ebay.com/itm/7-0-Nextion-HMI-Intelligent-Smart-USART-Serial-Touch-Panel-LCD-Module-Display-/201393380495?hash=item2ee3fb1c8f:g:nOgAAOSwPcVVsI0k

Vím, že už jsem svým dotazem tak trochu OT, ale pořád jsem v rozhodovácí fází zda UNO nebo něco „nadupanějšího“ (i když jak jsem už psal, pro začátek si s UNO vystačím a později se určitě neztratí :))

Dík, Ivo

PS: včera večer mi tyto dotazy po jejich odeslání vždy „odcházely“ několik minut – je to zde běžné nebo je nějaký problém na mé straně? Jsem zvědav, jak tomu bude dnes 😮