Close

Odpověď na: Rada pro začátečníka -stmívač a žaluzie

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino Rada pro začátečníka -stmívač a žaluzie Odpověď na: Rada pro začátečníka -stmívač a žaluzie

#8706
petan
Účastník

Na otevření/zavření ti stačí jenom jedna proměnná. Bool může nabývat dvou hodnot true = otevřeno a false = zavřeno. Když budeš mít pro otevřeno a zavřeno dvě proměnné, tak si v tom uděláš akorát guláš. Nehledě na to, že existuje možnost mít obě aktivní. Co by pak platilo? Otevřeno, nebo zavřeno?


bool otevreno = false; //pokud je true, je otevřeno; pokud je false, je zavřeno

V podmínce „else“ už neřeš intenzitu osvatělení pomocí IF. Když se neprovede první IF (když je dost světla), tak se provedou příkazy za ELSE. Už to namusíš komplikovat další podmínou.

Koukni se na můj starší příspěvek. Tam je v podstatě celej program, kromě setupu a deklarací proměnných. Příkazy pro otevření a zavření žaluzií si doplníš s tvýho příspěvku (DigitalWrite atd). Deklaraci před a v vouid setup(); doplň taky od sebe + tu deklaraci proměnné bool… Případně dopřejmenuj nějaký proměnný (já mám int ldr_value označenou jako intenzita).

PS.: Nemělo by být ldr = A0?
PPS.: Já jsem taky začátečník. Jedinej program, kterej jsem zatím naprogramoval je v tomto sodobaru
PPPS.: Doporučuji zkouknout tu knížku, co tu furt vyskakuje. Je tam spousta základů
PPPPS.: Docela mě překvapuje, jak je to tu mrtvý. Doteď jsem si myslel, že si s Arduinem hrajou uplně všichni kromě mě 🙂
PPPPPS.: Přešel bych na PHPbb fórum (nebo jak se jmenuje). Tohle je celkem nepřehledný a pomalýýýýýýýýýýý 😛