Close

Odpověď na: analogReference – pomoc

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino analogReference – pomoc Odpověď na: analogReference – pomoc

#8855
peter57
Účastník

Moc děkuji za odpověď,
jen nechápu úplně k čemu mi tam bude… ta dioda se otevře a bude na ní cca 0,7V a je jedno kdy to budu měřit ale vždy na ní bude toto napětí a ten odpor 400k na sobě bude mít zbytek.

Muj problém je software… z nějakého důvodu vadí AD převodu když furt měním reference. Tak vlastně měla znít moje otázka… jak často popřípadě s jakýma podmínkami mohu měnit reference analogového napětí z napájecí a interní(1,1V) a z5.
jde mi číst stav bateri tak jak to mám… funguje to super. ale musím pouřít vnitří referenci na 1.1V
analogReference(INTERNAL);
a když v kodu uplně v jiné metodě, která se pustí třeba 100ms po převodu mám kvuli měření joy
analogReference(DEFAULT);

tak přestane fungovat převod té baterie 🙁

další HW řešení mě napadlo takové že bych nastavil referenci jen jednou a to na AREF kam bych přes stabilizátor přivedl 3.3V, který bych musel přivést i na joy. tím by joy fungoval a nasavil bych dělič třeba 1/2 takže napětí baterie by bylo 1,75-2,1 což se do 3.3 vejde ALE to znamená předělat DPS… furt si myslím že by to šlo nějak udělat kodem…