Close

Připojení displeje 1602 s převodníkem I2C

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino Připojení displeje 1602 s převodníkem I2C

  • Toto téma obsahuje celkem 22 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Jerry a poslední změna proběhla před 7 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 16. až 23. (celkem z 23)
  • Autor
    Příspěvky
  • #10328
    Vojtěch Vosáhlo
    Účastník

    No něco je určitě špatně ale proč hned kupovat nový displej? Zkuste odpájet i2c převodník a řídit displej přes piny na něm. Alespoň zjistíte kde je chyba.

    #10329
    Chucky77
    Účastník

    Tak s tím jsem se taky přál. Teď už mě to jede. A mám i dva stejný převodníky na jednom UNU. Jen u jednoho jsem změnil adresu. Večer když tak mohu postnout knihovny i program.
    Knihovny originální jsou v program files, uživatelské pak v dokumentech.
    Ondřej

    Odesláno z mého Lenovo P70-A pomocí Tapatalk

    #10333
    posjirka
    Účastník

    a co zkusit nechat zapnout a vynout podsviceni lcd? to taky jede na prevodnik a pokud ani to nepojede je spatne knihovna nebo prevodnik. udelej proste jednoduchy blik program. kdyby toto fungovalo tak nektere lcd jsou citlive kdyz nemaji volne piny uzemnene. je otazkou jak je to reseno na prevodniku….

    #10334
    posjirka
    Účastník

    predpokladam ze mas spravne propoje mezi arduinem a prevodnikem.

    #10336
    Jerry
    Účastník

    Zapojení jsem zkusil i přehodit ale to nereaguje vůbec

    #10340
    Chucky77
    Účastník

    Ten program co máš v prvním příspěvku funguje dobře. Není asi důvod zkoušet něco jiného.
    Mám IDe 1.6.12 a knihovny přikládám. Zkus vymazat všechny co k liquid I2c máš a zkusit to znovu.
    Obvykle jsou v C:\Users\ doplnit \Documents\Arduino\libraries

    V knihovně
    LiquidCrystal_I2C.cpp
    je změna z 0 na 1 v této části kódu

    #define printIIC(args) Wire.write(args)
    inline size_t LiquidCrystal_I2C::write(uint8_t value) {
    send(value, Rs);
    return 1;

    Tak hodně zdaru.
    Ondřej

    #10348
    Jerry
    Účastník

    Díky jak bude čas zkusím

    #10352
    Jerry
    Účastník

    Ondro díky moc. Knihovnu jsem ani měnit nemusel jen jsem přepsal řádek
    return 0; na 1 a displej funguje. Moje více něž týdenní trápení skončilo. Nevím jestli je to chyba i ostatních knihoven (ale asi ano protože jsem jich postahoval fůru), ale důležitý je, že se to vyřešilo a snad to pomůže i dalším se stejným problémem. Ještě jednou díky 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 16. až 23. (celkem z 23)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.