macicek86
Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
macicek86Účastník
Vyřešeno,
po downgrade knihovny liquidCristal_i2c na ver. 1.1.1 naskočil. Zařizení mám rozběhnuté a funkční vč web serveru a manualniho ovládání jednotlivých cerpadel. Problém je jen při nahrávání programu – spojení je nestabilní, upload přes převodník proběhne jen v 50%, na SPI flash paměť v 10% pokusů. nevím co dělám špatně možná je chyba v usb převodníku. Nakonec jsem použil na misto EPS8266 V7 esp8266 V12, má totiž větší spi paměť a funguje na tom OTA update tzn. poprvé jsem nahrál přez převodník OTA example skatch a přez OTA potom svúj program do kterého jsem implementoval OTA podporu :).
Nevím jestli mám program zveřejňovat celý – stálo mě to hodně úporné práce nicméně rád poskytnu jakoukoliv radu. v přípaďě zájmu i celý kód. To: posjirka – Děkuji za konzultace zdá se že nikdo jiný by neporadil.macicek86Účastníkjj, to už sem pochopil… ale ted řešim problém: kyž do esp nahraju původní program (který na arduinu fungoval) nespustí se vůbec display, když nahraju exampl pro i2C display jde bez problému, zdá se jako by esp „zamrzlo“ s mým programem ale nemůžu přijít na to proč…
macicek86ÚčastníkSamozrejmne sem skousel flashovat prez druhe arduino (mega 2560) a nic vždy chyba…
Ale pokoušel sem se program předělat na ESP8266 zatim vypada asi takhle:https://create.arduino.cc/editor/macicek86/c424792b-7adf-4bd7-8d40-9042406e254f/preview
nevím jestli je to použitelné, samo se ještě musí upravit čísla pinu pro esp a prislusny js a html.
Nevím proč je použit „timer“ na místo delay() po pravdě moc nechápu jak tato funkce funguje…
macicek86ÚčastníkDíky za podporu :).
Funguje! Od tvého postu jsem program několikrát přepracoval, doplnil cidlo DHT.
Po prvnim spusteni jsem se setkal s problémem : po zapnutí relé se arduino „kouslo“ zjistil sem že problém byl v napájení jelikož jsem projekt napájel přes usb vstup arduina a po sepnutí relé pravděpodobně nemělo dost proudu pro chod procesoru, tento problém byl vyřešen připojením napájení přímo na pin 5V. i přez to občas arduino vytuhlo a na displeji se zobrazily pouze obdelniky, myslel sem že tento problém vyřeší Watchdog, nicméně se zdá že na mém chinaduinu watchdog nepracuje správně a nedochází k restartu. Bohužel se mi nedaří naflashovat optiboot, vzdy skonci chybou „device signature 0xffffff“ přip. 0x000000 :(. nicmene ted pro zmenu bezi uz dva dny bez problemu.
Nesehnal jsem na rychlo v našich končinách univerzélní DPS, takže projekt skončil jako „Vrabčí hnízdo“ je to nevzhledné ale funkční.
Zvažoval sem implementovat jěstě webserver pro přśtup k informacím o teplotách prostřednictvím ESP8226, nicméně se mi zatím nepodařilo nalézt pro mne dostatečné podklady pro tuto aplikaci. mám k dispozici ESP8226 V7, vím že by tento modul zvládl obshluhovat celou aplikaci sám ale tomuto řešní by jsem se rád vyhnul.k funkci programu:
V připadě že je teplota v bazénu (čidlo umístěno ve skimmeru) o něco menší než než teplota na panelu zapne se čerpadlo (kartušová filtrace – zvolena kuli tomu aby se nedostavali nečistoty do panelu) ohřevu.
Toto čeprpadlo se vypne když teplota na panelu klesne pod určitou uroveň.kažďou hodinu vždy v půl se na pět minut rozběhne velka piskova filtrace, je to kuli tomu že kartušovka nesebrala napadane nečistoty z hladiny. čerpadlo ohřevu je blokováno během chodu piskove filtrace.
piskova filtrace se pote taky spoušti v nastavenou dobu, v připadě použití „=“ bylo však nutné konec cyklu filtrace posunout o jednu hodinu, jinak by běžela o hodinu dele.
Čerpadla jsou propojena pomocí T-kusů u skimmeru a u zpětné trysky přez zpětné klapky. Zpětné klapky jsou důležité jinak by jedna filtrace vytahovala vodu z druhé. Musel jsem však upravit zpětnou klapku kartušove filtrace ustřiženim kousku pružiny jelikož kartusovka nepremohla panel a ještě zpětnou klapku.
Když jsem zpětnou klapku od kartušovky vyřadil, po zapnuti velke filtrace se panel skutečně ochlazoval obracene.Doufám že povidání dava smysl… :).
Uvital bych jakoukoliv radu ohledne doplneni web serweru…
Diky. -
AutorPříspěvky