Close

Arduino Make Your UNO Kit odstartuje vaše bastlení!

Arduino Make Your UNO Kit odstartuje vaše bastlení!

Vždy jsem si říkala, že by bylo zajímavé si zkusit vyrobit vlastní Arduino UNO. Sehnat ale všechny potřebné součástky a vyleptat desku plošných spojů, to mě od tohoto projektu odradilo. Pokud vás možná napadlo to samé, tak teď už nemusíme zoufat! Sny se stávají skutečností! Firma Arduino zrovna představila stavebnici Make Your UNO Kit, kde si Arduino desku člověk nejen spájí vlastníma rukama, ale rovnou použije s dalším kusem vytvořené elektroniky ke stavbě syntetizátoru ke tvoření hudby!

Arduino Make Your UNO Kit - sestavený
Sestavený Arduino Make Your UNO Kit

Arduino Make Your UNO Kit – vytvoř si vlastní Arduino!

První Arduino UNO bylo uvedeno na trh již v roce 2005 s jasným cílem umožnit každému realizaci jeho nápadů prostřednictvím jednoduchého hardware a programovacího prostředí.

Od té doby uplynulo mnoho let a technologie postoupily vpřed. Na to počáteční nadšení a tu radost, která přišla s objevením nových možností pro tolik tvůrců, nejde zapomenout, a tak firma Arduino uvedla na trh novou stavebnici Make Your UNO Kit. Stavebnice je takovým přirozeným pokračováním příběhu, který pomůže formovat tvůrce zítřka díky jejich kroku do minulosti, jež přejde v zářnou budoucnost. Někdy je dobré vrátit se v čase a pochopit základy, na kterých pak můžeme dále stavět.

Arduino Make Your UNO Kit - obal
Balení Arduino Make Your UNO Kit

Make Your UNO Kit v plné kráse

Arduino stavebnice nabízí zážitek rovnou 3 v 1! Naučíte se pájet a osazovat součástky, zahrajete si na vytvořený hudební nástroj a to vše vlastníma rukama!

Během práce se stavebnicí se seznámíte s pájením, elektronickými součástkami a budete pájet přímo na plošném spoji. Sestavíte si od úplného začátku vlastní Arduino UNO a každou součástku sami zapájíte. Není to žádná černá skříňka, jsou to ty stejné součástky, které najdeme doma třeba v počítači nebo televizi. Výsledkem práce bude nejen deska Arduino UNO, ale také váš vlastní syntetizátor, který si složíte ještě se spojením s vytvořeným hudebním Shieldem a kartonovým obalem (upcycled), s jehož pomocí můžete tvořit a poslouchat hudbu. Třetím velkým plusem je, že si sestavíte něco vlastního a hodně se na tom naučíte. Na zadní straně Arduina je dokonce místo pro váš podpis a obal syntetizátoru si můžete pomalovat podle svých představ, takže vznikne váš skutečně originální výtvor.

Arduino Make Your UNO Kit - vlastní podpis
Arduino Make Your UNO Kit – vlastní podpis

Sada Make Your UNO Kit se hodí jak pro úplné začátečníky ve světě bastlení, kteří mají možnost se zde plno věcí naučit, tak i pro výuku nebo pro pokročilé uživatele. Make Your UNO je totiž kompatibilní se všemi shieldy pro Arduino UNO, což je velkou výhodou.

Arduino Make Your UNO Kit - Arduino deska - syntetizátor
Arduino Make Your UNO Kit – Arduino deska – syntetizátor

3D návod na osazování, co se jen tak nevidí

Velkou výhodou je kompletní online průvodce s 3D interaktivními stránkami. Návod je velmi přehledný a provede vás výrobou desky UNO a syntetizátoru pěkně krok za krokem. Make Your UNO Kit se tak nemusí bát složit ani ti úplní začátečníci. Nemějte strach ani pokud jste nikdy předtím nepájeli, vůbec to nevadí, součástí balení je cvičná deska plošných spojů (PCB), na které si můžete vyzkoušet a zdokonalit vaše pájecí dovednosti 😉. Po dokončení desky můžete otestovat její správnou funkci pomocí sondy, kterou si také spájíte. Na tomto měřícím přípravku si alespoň vyzkoušíte, proč musí být být u LED rezistor.

Arduino Make Your UNO Kit - sestavení
Arduino Make Your UNO Kit – sestavení

Po trošce učení přichází ta zábavná část. Jedinečnost sady Make Your UNO Kit nespočívá pouze v jejím sestavení, ale také v tom, že na konci procesu skládání budete mít v rukou plně funkční syntetizátor. S ním můžete vytvářet různé melodie podle vlastních představ.

Udržitelnost Make Your UNO

Stavebnice Make Your UNO Kit je také první z řady udržitelných Arduino výrobků. Obal sady, z papíru s certifikací FSC, se pak stane krytem vašeho syntetizátoru. Snaha minimalizovat odpad z této stavebnice Arduino desky vás může inspirovat k použití cvičného plošného spoje, jako klíčenku nebo přívěsek.

Arduino Make Your UNO Kit - součásti
Arduino Make Your UNO Kit – součásti

Ať už jste začátečník, vášnivý tvůrce nebo zvídavý hudebník, sada Make Your UNO Kit je perfektním dárkem, který vám zaručí 100% zábavu. Určitě člověka potěší, něco nového se s ní naučí nebo zopakuje (obdarování sám/a sebe je povoleno). 🙃👍


Článek jsem zpracovala na základě vlastních zkušeností a také informacích uvedených na Arduino blogu v tomto příspěvku https://blog.arduino.cc/2022/11/03/are-you-ready-to-go-back-to-the-future/.

Hana Horáčková

Napsat komentář