Close

Arduino projekt – UNO WiFi lodička #2 – Nový design

Arduino projekt - Arduino UNO WiFi lodička

Zdravím!

Nedávno jsem vydal článek o první konstrukci Arduino lodičky a problémech, které mě potkaly při tvorbě tohoto Arduino projektu. Článek byl spíše o testování mých nápadů a řešení, než o realizaci a konečné podobě projektu.

Dnes vám taky neukáži konečný produkt, ale loďku se kterou jsem spokojený a na které budu pracovat dále, hlavně co se zábavného ovládání týče.

Možná si říkáte, proč krabice od džusu? Proč si nekoupit plastové tělo v modelářství, nebo si neudělat loďku z polystyrenu a pak ji potáhnout plastem? Po modelářské stránce by to byla určitě lepší volba. Ale já nejsem modelář, navíc rád stavím z „odpadu“, co najdu doma.

Skončil jsem článek s pomalou, nevzhlednou, špatně ovladatelnou plovoucí krabicí. Je čas na změnu!

Ve stavbě loďky chci určitě pokračovat, ale hlavně se zaměřím na zajímavé možnosti ovládání, které Arduino nabízí. Tak uvidíme, co vymyslím. Případné připomínky házejte do komentářů! Díky!


WiFi mobilní ovládací aplikace http://www.roboremo.com/
Bluetooth mobilní ovládací aplikace http://www.keuwl.com/apps/bluetoothelectronics/


Matěj Suchánek

13 Comments on “Arduino projekt – UNO WiFi lodička #2 – Nový design

roboryba
16.5.2022 at 7:23

Ahoj Matěji,

moc pěkný projekt. Řeším něco obdobného ale v trochu větším měřítku. Tvůj super projekt mi přišel zajímavý a tak bych stejnou tech. chtěl použít na svoji zavážecí loďku na ryby. Seš ochotný podělit se o svoje zkušenosti a znalosti?

petak23
9.10.2017 at 12:07

Prajem pekný deň,
chcel by som Vás poprosiť, či by ste tu nemohli napísať taký návod ako krok po kroku prepojiť arduino wifi uno s roboremo. Lebo pozeral som aj na stránku tohoto doplnku, ale nie som z toho múdry.
Vďaka.

Matěj Suchánek
11.10.2017 at 16:31

Dobrý den!

Zkuste do UNA WiFi nahrát tento kód:

//projekt používá nasledující knihovny
#include Wire.h
#include ArduinoWiFi.h
#include Servo.h

void setup() {

Wifi.begin();
Serial.begin(115200);
pinMode(13, OUTPUT);
Serial.println("Bežíme..");
}

void loop() {
if (Wifi.available()) {
String msg = Wifi.readStringUntil('\n');
Serial.println(String("Příchozí zpráva: \"") + String(msg) + String("\""));
if (msg.startsWith("TLAC")) {
digitalWrite(13, digiralRead(13));
}
Wifi.flush();
}
}

A když v roboremu uděláte tlačítko, které bude mít „set press action“ nastaveno na „TLAC“, tak pak když se pak telefonem připojíte k WiFi síti arduina, se v roboremu přes „connect – Internet (TCP)“ připojíte k serveru 192.168.4.1:23 arduina, tak pak když vše bude fungovat, se po stisku tlačítka zapne LED arduina.

A když zvládnete toto počáteční propojení s roboremem, tak jste za vodou. 🙂

petak23
16.10.2017 at 9:49
petak23
17.10.2017 at 16:07

Ešte raz ďakujem podarilo sa mi to takto rozbehnúť. Je to super.
Len pre prípadných budúcich záujemcov opravím dve chyby:
1. Správna IP adresa:port je 192.168.240.1:23
2. Riadok za: if (msg.startsWith(„TLAC“)) { by mal byť správne:
digitalWrite(13, !digitalRead(13));
– bol tam preklep v digitalRead
– a pred digitalRead som pridal „!“ aby sa jedným stiskom Ledka zapla a druhým vypla.

Richard Jelínek
16.9.2016 at 13:09

Perfektní řešení, před rokem jsem si koupil lodičku stejného typu jako máte vy, dva silné motory, možnost připojování Li-po baterií. Už tenkrát při nákupu jsem počítal s přestavbou a váše ovládání arduinem mi dává návod k řešení, mám takový dotaz, zkoušel jse na jak velkou vzdálenost vám funguje wifi v mobilu? Případně jestli nezvažujete použít nejnovější typ Bluetooth – zigBee ?

Matěj Suchánek
16.9.2016 at 14:04

Vzdálenost jsem ještě netestoval, ale rozhodně má onboard ESP8266 větší dosah než obyčejný bluetooth modul HC-05, který jsem používal pro prvotní testy. Ale můžu vám říct že používám arduino UNO wifi v pokoji a dosahove se hodně blíží našemu tp-link routeru. Případně není problém přikoupit anténu. Bluetooth určitě používat nechci, protože s loďkou mám určitě plány a hodí se mi tam připojení k wifi. Jinak zigBee moduly neznám, ani jsem s nimi ještě neměl tu čest a v budoucnu plánují pro bluetooth používat ESP32.

Peter Vojtech
11.8.2016 at 6:37

Skvelý nápad! Chcem sa opýtať aký shield ste použili, keďže cez neho treba riešiť ako bezdrôtovú komunikáciu(asi Bluetooth?) a zaroveň budenie motorčekov? Iné externé súčiastky som si nevšimol.
Vďaka

Matěj Suchánek
14.8.2016 at 22:52

Zdravím! Pro bezdrátovou komunikaci používám samotné Arduino UNO WiFi http://www.hwkitchen.com/products/arduino-uno-wifi/ na kterém je tento motor shield http://www.hwkitchen.com/products/ardumoto-motor-driver-shield/. Bluetooth by šlo určitě také použít, ale do budoucna se mi bude wifi hodit 🙂 Díky! 😀

Roman
31.7.2016 at 8:22

Moc pěkný. To brčko je kouzelně jednoduché řešeni.

Matěj Suchánek
31.7.2016 at 21:33
Tomasko
31.7.2016 at 0:23

Na to aby sa voda nedostala do loďky stačí silikónová vazelína – nerieš čo už niekto vyriešil 😉

Matěj Suchánek
31.7.2016 at 21:59

Ano, je spousta možností, jak vyřešit pohon. Loďku s vazelínou jsem už dělal, tak jsem udělal něco jiného. Asi bych s vazelínou udělal možná i líp, ale celý tento projekt je o tom, že je tak trochu netradiční na úkor dokonalosti. A hlavně je to po mém – 😉

Napsat komentář