Close

Arduino TRE se brzy ocitne na trhu

Arduino TRE
Arduino TRE

Arduino TRE

Od 12. Prosince mělo arduino.cc v nabídce internetového obchodu 30 nejnovějších desek Arduino TRE Developer Edition (vývojářské edice). Kdokoli si jednu pořídil, přidal se tak k přibližně stovce již působících beta-testerů, kteří pracují na zdokonalení hardwaru a softwaru této desky. O desky byl velký zájem a všechny byly během dvou dnů vyprodané.

tomto příspěvku [EN] si můžete přečíst, jak desku programovat. Je na ní předinstalované poslední Web IDE (vývojové prostředí); verze s Web IDE je zcela připravená a plně funkční. Na blogu Arduina navíc slíbili, že se brzy můžeme těšit na článek o práci ve Web IDE.

První kolo testování se zaměřovalo především na hardware a software. Po něm byli odměněni testeři, kteří měli na zdokonalování desky největší podíl. Druhé kolo by se mělo soustředit na tvorbu obsahu. Pokud jde o desky Arduina, projekty a příklady jsou zásadní pro snahu uvést začátečníky do nového prostředí. Zvláště tato zásada platí pro Arduino TRE, které je díky zabudovanému systému Linux výrazně výkonnější a má daleko větší potenciál užití než klasická Arduina.

Arduino TRE můžete například používat jako cloudové uložiště, tedy mít na něm veškerá svá data přístupná pro připojené nástroje, aniž byste přitom byli závislí na softwaru třetí strany. Umožní vám dát dohromady dotykový systém pro bezdrátové streamování hudby do reproduktorů nebo na něm může běžet DIGI software (výukový kit pro práci s Androidem), s jehož pomocí můžete ovládat bezdrátové moduly ZigBee. Také si s ním můžete sestavit interaktivní dotykovou tabuli pro výuku ve škole a podobně.

Pro hotové projekty je již připravený systém odměn: dva kupony v hodnotě zakoupeného Arduino TRE, příspěvek na našem blogu, limitovanou edici triček Arduina TRE nebo desetiprocentní slevu v obchodu Arduino Store.

Ptáte se, kdy bude Arduino TRE konečně na trhu? Samotná deska je hotová, ale před definitivním vydáním musí ještě výrobce vyřešit několik otázek týkajících se výroby.

Zde je malý projekt založený na Arduino TRE:

3D Photobooth (autoři Xun Yung a Tien Pham, Maker Faire, Řím 2014)

Anaglyfová fotografická budka užívá dva fotoaparáty, kterými zachycuje 3D obraz. Obrazy z obou kamer jsou zpracovány v desce Arduino TRE. Z jednoho obrazu je odebrána červená, z druhého zase azurová. Oba obrazy jsou pak spojené dohromady. Výsledek se poté vytiskne a při pozorování v brýlích s patřičnými filtry je výsledný obraz prostorový.

Něco málo o Arduino TRE

Arduino TRE má procesor o taktu 1GHz (typ Sitara AM335x), který nabízí až stonásobný výkon oproti deskám Uno nebo Leonardo a umožňuje používat pokročilejší Linuxové aplikace. TRE představuje kombinaci vysokého výkonu a pro Arduina typické jednoduchosti. Deska vznikla ve spolupráci s vývojáři hardwaru z nadace BeagleBoard, kteří s komunitou milovníků Arduina sdílí nadšení pro open source. Deska bude mít pět USB portů, dohromady 37 digitálních I/O pinů, 6 vstupních analogových kanálů a Flash paměť 32 Kb.

Přeloženo z http://blog.arduino.cc/2014/12/12/arduino-tre-developer-edition-2nd-round-of-beta-testing/ a doplněno o technické specifikace.

Antonín Handl

2 Comments on “Arduino TRE se brzy ocitne na trhu

Rickini
14.8.2017 at 23:33

Kdy bude možný si tento krasný kousek koupit ? 🙂

Zbyšek Voda
15.8.2017 at 15:33

Dobrý den,
v době psaní článku to vypadalo, že je zahájení prodeje na spadnutí, ale teď to vypadá spíše tak, že vývoj zametli pod koberec.
Nikde jsem nenašel žádné oficiální vyjádření.
Také se mi ta deska líbí, bohužel se jí asi už nedočkáme…

Napsat komentář