Close

Odpověď na: Řídící jednotka pro peletový kotel

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino Řídící jednotka pro peletový kotel Odpověď na: Řídící jednotka pro peletový kotel

#6383
johnyhol
Účastník

Ahoj. Tak jsem to podrobil rozsáhlým testům a poznatky jsou následující:
1) Proces zapalování je zdá se v pořádku, včetně nastavení max. zapalovací doby trimrem (mimochodem super nápad, není to sice moc elegantní – musel jsem si s tím trochu pohrát abych tam dostal těch 10min., ale účel to splní)
2) Zkoušel jsem simulovat během zapalování vypnutí prostoráku a tady to ještě bude chtít odladit -> po vypnutí to pořád žhaví a točí se ventilátor, ten se po 84s vypne, ale spirála žhaví dál. Hlavně to vůbec nereaguje na fotobuňku.
3) Zkoušel jsem taky simulovat ztrátu plamene během hoření a tady je to celkem v pořádku – přestane to podávat pelety, počká to 84s, pak vypne ventilátor a začne proces zapalování -> tady by to možná chtělo řešit poruchou, protože plamen by pokud se nezasekne peleta v dopravníku, nebo nedojdou pelety neměl zhasnout nikdy.

Ještě k tomu Schneideru. Taky jsem si původně myslel, že tomu zkusím aspoň přehrát firmware, ale jenom kabel na připojení k PC stojí cca. 2tis. Tak proto jsem se rozhodl, že to zkusím s Arduinem a aspoň se něco přiučím.