Close

Odpověď na: Řídící jednotka pro peletový kotel

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino Řídící jednotka pro peletový kotel Odpověď na: Řídící jednotka pro peletový kotel

#6418
posjirka
Účastník

1) Proces zapalování je zdá se v pořádku, včetně nastavení max. zapalovací doby trimrem (mimochodem super nápad, není to sice moc elegantní – musel jsem si s tím trochu pohrát abych tam dostal těch 10min., ale účel to splní)
Právě že to máš vcelku jednoduché, buď ten pin dáš přímo na zem (1 minuta) nebo na +5V (10 minut)
2) Zkoušel jsem simulovat během zapalování vypnutí prostoráku a tady to ještě bude chtít odladit -> po vypnutí to pořád žhaví a točí se ventilátor, ten se po 84s vypne, ale spirála žhaví dál. Hlavně to vůbec nereaguje na fotobuňku.
Opraveno …
3) Zkoušel jsem taky simulovat ztrátu plamene během hoření a tady je to celkem v pořádku – přestane to podávat pelety, počká to 84s, pak vypne ventilátor a začne proces zapalování -> tady by to možná chtělo řešit poruchou, protože plamen by pokud se nezasekne peleta v dopravníku, nebo nedojdou pelety neměl zhasnout nikdy.
opraveno + doplněna porucha při ztrátě plamene při hoření.
Zkusil jsem udělat takovou fintu: kontroluje že tam je plamen a pokud ne počká 1s a zkusí to znovu. Pak vyhlási chybu.

Podívej se na to a vyzkoušej. Kod dám do dalšího příspěvku: