Close

Arduino, 433 mhz , servo

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino Arduino, 433 mhz , servo

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5880
    boss1986
    Účastník

    Dobrý den. Mám dvě Arduina nano, rx tx 433mhz moduly a dvě serva, jeden joystick.
    Potřeboval bych serva ovládat bezdrátově přes tyto moduly. Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá odkaz na kod jak na to? Chtěl bych ale použít jen dvě arduina. Na odkazu níže jsou použity 3. Toto řešení mi příjde zbytečné, když by to mělo jít pouze se dvěma.
    Také jsem zjistit že knihovny VirtualWire.h a Servo.h spolu nefungují?
    Díky za rady.

    arduino

    #5891
    posjirka
    Účastník

    ale jde to . pouze sdílejí stejný časovač TIMMER 0, použij pro servo knihovnu využívající TIMMER 1 : https://playground.arduino.cc/ComponentLib/Servotimer1
    Proč jsou tam 3 arduina je vcelku jasné. 1 vysílací, 1 přijímací a 1 pro řízení serva.
    Ono servo má tu vlastnost, že reaguje na šírku pulzu s frekvencí cca 50Hz, tj 20ms.
    Když po 433MHz pošleš informace o identifikaci, uhel 3 serv a ukončovací sekvenci tak ti to může klidně trvat 10ms. To už ti rozhodí funkci časovače pro ovládání serva.
    Jde so udělat, jen je třeba si v klidu rozmyslet funkci, načasování a nepoužívat na všechno knihovny …

    #5906
    boss1986
    Účastník

    Tak jsem narazil na kod co jde bez knihovny. Posílá text. Ale nevím jak tam dosadit kod serva s knihovnou ServoTimer1. Nejsem ještě tolik v tomto zkušený. Díky za rady..

    #5907
    boss1986
    Účastník
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.