Close

Arduino UNO + ESP8266 + rdm6300

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Arduino UNO + ESP8266 + rdm6300

Označeno štítky: , , ,

  • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel cokoliw a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Autor
    Příspěvky
  • #10007
    cokoliw
    Účastník

    Ahoj,

    snažím se rozchodit kombinaci Arduino UNO + ESP8266 + rdm6300 (RFID čtečka). Všechno samostatně funguje skvěle, dohromady to ale zlobí. Problém je v tom, že když připojím RFID čtečku tak ESP přestane komunikovat (po připojení napětí na čtečku). Čtečka funguej vždycky, ESP8266 mám zapojenou přes převodník napětí (5V -> 3.3V), kde 5V je výstup z Arduino UNO, RFID čtečka vyžaduje taky 5V a mám jí napojenou na stejný pin, tedy ještě před převodníkem. Moje teorie je taková, že čtečka vyžaduje velký proud, takže na ESP už toho moc nezbyde. Ale nevím, zkoušel jsem napájet ESP i jinými piny (3.3v, Vin), ale stabilně funguje jen na 5V výstupu, potřebuji tedy oba moduly nechat na 5v pinu. Napadlo mě přidat externí zdroj napájení pro čtečku, ale možná to beru uplně ze špatného konce a měl bych příčinu hledat jinde. Budu vděčný za každou pomoc 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.