Close

Arduino+encoder+lcd nokia5110+dac a můj problém

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Arduino+encoder+lcd nokia5110+dac a můj problém

  • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel lukbe a poslední změna proběhla před 8 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5235
    lukbe
    Účastník

    Ahoj,
    snažím se zde vytvořit program, který bude řídit jas LCD z Nokie 5110 + řízení DA převodníku, celé řízení pomocí rotačního enkodéru s tlačítkem.

    Ale nastal mi menší problém, asi nejednoduší bude když si stáhnete ten můj program zde:
    http://1drv.ms/1j9kgMX

    Vlastně celé to funguje tak že program počítá stisky tlačítka a na základě počtu stisku se mi na displeji zobrazuje např nastavení hlasitosti, podsvícení.

    A já potřebuji když si dám nastavení podsvícení, tj rádek 69 tak aby se na začátku načetla poslední hodnota co tam byla nastavena. jak vidíte zkoušel jsem to delat přes for, ale to se ta hodnota jakoby nastavuje pořád a tím pádem je i pomalejší změna té proměnné encoderPos.

    Nevíte tedy jak udělat když dám změnu podsvícení tedy case 0 tak aby se pouze jednou po této volbě nastavila hned encoderPos na poslední hodnotu která tam byla ?

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.