Close

Automatika bazénu,čas,datum,ohřev,filtrace…

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino Automatika bazénu,čas,datum,ohřev,filtrace…

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #12104
  milousek73
  Účastník

  Ahoj ,chtěl bych ukázat mojí verzi spínání ohřevu a filtrace bazénu.Čerpadlo ohřevu je nezávislé na čerpadle filtrace.Zvolil jsem obyčejnou kartušovou filtraci s max odběrem 45w. Na filtraci bazénu používám velkou pískovou.
  V pravidelných časových intervalech se mi na display zobrazuje teplota vody,teplota solaru,teplota okolního vzduchu,čas,datum a informace o zapnutém ohřevu.
  Filtrace vody se spíná jen při nízkém tarifu od ČEZu (noční proud) což je každý den jiné,ale v součtu osm hodin denně a je indikována na displayi rozsvícením diod v dolním rohu.
  Čerpadlo ohřevu vody spíná jen pokud je teplota solaru vyšší než teplota vody v bazénu.Kontrola teplot probíhá jednou za minutu a je indikována jak oznámením o zapnutí tak trvale rozsvícením led diod na display v horním rohu.
  Čerpadla jsou zapojeny do zásuvek které jsou nezávisle spínané pomocí dvou relé.
  Čas a datum se nastavuje pomocí dvou tlačítek.Časy sepnutí filtrace mám v programu nastavené na trvalo.Použil jsem modul RTC 3231.
  Teploty snímám pomocí tří vodovzdorných čidel DS18B20. Čidlo v bazénu je na lince cca 6m.Napájené to mám přes USB pomocí staré nabíječky na mobil a vše funguje již třetí měsíc bez problémů.
  Pro zobrazení jsem použil čtyři maticové displaye MAX7219 (diody 8×8).
  Vše běží na Arduinu Nano.

  #12109
  milousek73
  Účastník

  Ještě pár fotek .

  #15027
  petasi
  Účastník

  Zdravím..Vím že už to bude dva roky ,ale kdyby přece se tu autor objevil , tak bych chtěl poprosit jestli by nebylo možné poslat program.Díky..

  #15028
  milousek73
  Účastník

  Kontaktujte mě prosím na email: milousek73/zavinac/gmail/./com

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.