Close

FT232RL FTDI Basic USB

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino FT232RL FTDI Basic USB

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #7343
    ArduXPP
    Účastník

    Jedná se o tenhle typ – http://www.aliexpress.com/item/FT232RL-USB-to-serial-cable-Downloader-for-Arduino-download-cable-USBTO232-FT232-USB-to-TTL-module/32293728142.html

    Chtěl bych využít ISP6PIN pro nahrání bootloaderu, jenže se mi ten bootloader nechce nahrát. Ukáže to chybu avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00 a avrdude stk500_getsync() attempt 1 of 10 not in sync resp=0x00 .

    #7344
    posjirka
    Účastník

    1. nejspíš nemáš nainstalovaný ovladač pro FT232
    2. zkontroluj si zda máš správný port COMxx
    3. zkontroluj si typ programátoru
    4. zkontroluj si výběr správné desky arduino
    5. nevím jestli arduino podporuje FT232 jako ISP programator
    6. pokud sis tam (do atmegy) zkoušel něco nahrávat mohl jsi nastavit špatné pojistky
    7. zkus jiné arduino.
    8. zkus jiný programátor – můžeš využit i jiné arduino s programem Aruino as ISP promammer a dáš kondenzátro 10uF mez reset a zem …

    Use Arduino as an ISP programmer to program non-Arduino AVR microcontrollers

    #7364
    ArduXPP
    Účastník

    Ten návod je na jiný typ chipu.

    Samotný čip jsem zprovoznil rychle přes ArduinoISP . U FT232RL FTDI Basic USB
    mi to ukazovalo chybu, když jsem dal DTR na reset docházelo k chybě, když jsem odpojil DTR tak docházelo k chybě no a poslední co jsem vyzkoušel bylo prostě přes jumper dat DTR a připojit na volný nevyužitý místo na nepájivé kontaktní pole tak najednou se kod nahrál a led svítila . Mám ještě převodník CP2102 , a tam to funguje bez problému nahrávání. Tak nevím proč u FT232RL FTDI Basic USB jde nahrát kod jen když se dá na volné pole . Tohle dělá jen u samotnýho čipu, který jsem dal dohromady podle návodu. U ostatných zařízení jako esp8266 to chybu nevykazuje a nemusím DTR dávat na volné pole.

    #7366
    posjirka
    Účastník

    víš vubec na co se ptáš?
    Na začátku řešíš nahrání bootloaderu … to jde jedině přes ICSP.
    Když ti dám alternativní návod tak píšeš že je na jiný čip a ve výsledku zjistím, že řešíš komunikaci přes UART …

    #7367
    ArduXPP
    Účastník

    Vím na co se ptám, chtěl jsem FT232RL FTDI Basic USB, který umožňuje přes ISP6PIN nahrát bootloader. Když mi to nešlo tak jsem automaticky využil možnost Arduino Uno za pomoci kodu ArduinoISP . A pak jsem napsal dotaz jak nahrát bootloader přes FT232RL FTDI Basic USB . Sám FT232RL FTDI Basic USB dělá i to co popisuji v dalším příspěvku .

    A taky by mě zajímalo, jestli jde u toho čipu Atmel ATMega328P-PU změnit z 5V na 3.3V logiku, jako je to u Arduino Pro Mini ATMega328P 3.3V, když bych využil samotný čip.

    V odpovědi nebylo řečeno, že to jde jen přes ICSP

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.