Close

Komín z shieldů

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Komín z shieldů

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Sachlj a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #7928
  Sachlj
  Účastník

  Mám problém. Pro řízení terária potřebuji sestavit komín z shieldů. Potřebuji na arduino UNO nebo MEGA připojit WiFi shield, data loger shield, 2x dht11,2x teploměr, mq135, relay shield, lcd shield. A případně další čidla. Otázkou je zda se nebudou shieldy prát o piny arduino. Nejraději bych použil arduino mega ale pro ty nejsou originální shieldy co by využily všechny piny. Poraďte někdo jak to vyřešit ?

  #7932
  posjirka
  Účastník

  tak si vypši jaké piny využívá který shield.
  Stejně se asi neubráníš vylstnímu shieldu třeba pro ty čidla.
  Když už tak bych použil Arduino Mega a na ně navázal všechno co se nevešli na UNO (ty UNO by měli jít i na MEGA jen použiješ méně pinů).
  Takže bych si být tebou koupil univerzální shield pro MEGU (možná 2 desky) a pak teprve dal ty z UNO. WIFI použiváš jaký?, nemá náhodou na sobě i slot na SD kartu? …

  #7933
  Sachlj
  Účastník

  Arduino UNO je klon co má v sobě rovnou esp WiFi. Je pro mě podstatně aby se to vešlo pokud možno do malého prostoru. Řekneme do obalu od Ramy. Nechci mít desku a na ní to rozhozené do prostoru. Relay bude spínat max 24 voltů takže to chci mít všechno v komínu. Pokud to půjde.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.