Close

přehraj sám sebe (Arduino)

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino přehraj sám sebe (Arduino)

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel tribal.cz a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3071
  jnovacek
  Účastník

  Ahoj všichni.
  Dá se udělat následující. Mám Arduino MEGA2560 s ethernet shieldem. Toto zařízení mám v jiné budově a provádí technologická měření. Výsledky posílá po ethernetu na www server. Občas bych potřeboval provést upgrade nahraného programu. Je možné udělat, aby se Arduino samo přehrálo? Přehrání pomocí druhého Arduina jde. Jde to nějak udělat i bez druhého Arduina? Po ethernetu bych mu poslal nějakou sekvenci a následně samotný program. V kódu bych pak měl zjednodušeně „přehraj se“. Program by se uložil třeba na SD kartu a z ní se pak přehrál do Arduina. Obávám se však, že bez druhého čipu to nepůjde.
  Předem všem děkuji

  #3246
  tribal.cz
  Účastník

  Přemýšlím nad podobným problémem a přišlo mi zbytečné vedle sebe dávat dvě desky, nejen kvůli velikosti výsledné krabičky, ovšem nedávno jsem změnil bohužel názor a pořídil si arduino micro od digisparku jedná se omalinký usb dongle s minimem pinů o velikosti cca 50,- korunové mince +- takže nezabere větší místo než knoflíková baterie 3V která se například používá pro čas. Může se ovšem vyskytnout problém který momentálně řeším a je jím neustále se odpojující microkontrolér od pc vypadalo to na nedostatečné napájení ale po připojení 5V externě se nic nezlepšilo. Samozřejmě se může jednat i o vadný kousek

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.