Close

připojení 1F motoru 600W

Úvodní stránka Fórum Hardware Motory připojení 1F motoru 600W

Označeno štítky: , , ,

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5877
  zz2012
  Účastník

  Ahoj, potřebuji ovládat výkon zahradního čerpadla. Nyní to dělám ručně pomocí regulátoru ot. na vrtačku (tuším, že od Flajzara za cca 200,-Kč), ale potřeboval bych to zautomatizovat s pomocí Arduina. Mechanický převod mezi modelářským servem z aruina a potenciometrem na regulátoru mi připadá poněkud těžkopádný. 🙂
  Existuje PLS jiné lepší řešení?? Dík ZZ

  #5878
  posjirka
  Účastník

  Doporučuji podívat se sem:
  http://www.instructables.com/id/Arduino-controlled-light-dimmer-The-circuit/?ALLSTEPS

  Samotný princip a řešení složité není, ale bez elektro vzdělání bych se do toho nepouštěl. Nejde ani tak o tvurce jako spíš o děti nebo nezasvěcěné, kteří nevhodnou manipulaci mohou přijít i o život .

  Za sebe bych spíš amatérské řešení viděl jako max. spínání pomocí bezdrátových zásuvek na 433Mhz. Je to bezpečné a člověk nepříjde do styku ze sítovým napětím.

  #5889
  zz2012
  Účastník

  Dík za tip. Právě i kvůli bezpečnosti jsem se ptal. Jedná se o čerpadlo = voda … a ač je vše opticky oddělené, nevím jestli se mi do toho chce. Možná to skončí obyčejnou „vratkou“ vody spínanou 12V ventilem místo regulace otáček.
  Dík.

  #5890
  posjirka
  Účastník

  to je určitě super přístup i řešení. Spínání pomocí arduina není až tak problém a jen si koupíš zásuvku spínanou na 433MHz (cca 150-200kč) + vysílač (cca 25-50kč) a pak použiješ knihovnu RC switch.
  https://github.com/sui77/rc-switch

  jednoduché, dá se s tím kouzlit ve stylu, měření výšky hladiny v jezírku, časové spínání (nebo přes internet) atd.

  Jestli se chceš pustit do něčeho co má smysl postupuj po malých krůčcích a postupně to skládej. Vždy si dej takový úkol na kterém víš co děláš nebo jak má dopadnout a pak zjistíš že je to vlastně vcelku jednouché …. nu hodně štěstí a bastlení zdar

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.