Close

RGB LED Table s TLC5940

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino RGB LED Table s TLC5940

Označeno štítky: , ,

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel qmax a poslední změna proběhla před 8 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4454
    qmax
    Účastník

    Ahoj,
    Stavim si RGB Led stul s pomoci chipu TLC5940. 10×20 RGB diod a narazil jsem na problem s rychlosti a nevim kde presne je ten problem. Pozivam multiplexing, tzn rozsvitim prvni radek(z 20), zhasnu prvni radek, rozvitim druhy atd.
    Pro sloupce mam celkem 2 chipy(RGB x 10) a pro radky 2.
    Kod muzu ukazat, ale nemam ho moc prehledny tedka a asi i nefunkcni, bo jsem zkousel predelat radky na jiny chip, coz me nepomohlo.
    V zaklade mam v poli uint8_t ulozene pozice barev a radku( uint8_t rCols[] = {0,1,2,3,4,5,6,7,8,9};) pro TLC a pak mam v dalsim poli ulozene aktualni barvy( uint32_t plane[numCols][numRows] = {0x0,0x0,0x0,0x0,0x0,0x0,0x0,0x0,0x0,0x0,0x0,0x0,0x0,0x0};) a pak forem projedu to pole a postupne zapinam a vypinam radky a barvy dle aktualniho nastaveni.

    Mate nekdo s tim zkusenosti? Co bych mel zkontrolovat a otestovat?
    Diky za kazdy napad.

    Max

    #4459
    Zbyšek Voda
    Správce

    Dobrý den,

    problémem v rychlosti myslíte to, že se řádky rozsvěcují moc pomalu a nevznikne pak dojem, že svítí všechny naráz?

    Zkuste nám sem poslat váš program, to by také mohlo pomoci.

    #4506
    qmax
    Účastník

    Ano, to je muj problem. Teda asi spis byl. Zjistil jsem ze to blikani asi zpusobuji nestinene vodice k diodam(pouzivam ploche kabely a jsou polozene pres sebe). Kdyz k sobe ty kabely pritlacim tak to zacne blikat, kdyz je dam od sebe tak to sviti vpohode.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.