Close

UNO jako programátor

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino UNO jako programátor

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jerry a poslední změna proběhla před 7 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #9855
  Jerry
  Účastník

  Prosím jak jde použít deska UNO jako programátor čipů ve vlastní patici. Přes dráty není problém ale v patici mi to jiný čipy neprogramuje a originál zase jinde nefunguje. Myslím že to bude vnitřním a vnějším oscilátorem. Na netu jsem marně nebo špatně hledal a už si nevím rady. Co kde přepnout v IDE aby se z UNa stal seriový převodník (programátor) ? Díky

  #9858
  BlindP
  Účastník
  #9859
  posjirka
  Účastník

  arduino může ungovat jako programator, ale ne tak, že vyhodiš původní procesor a dáš tam prázdný. Tak to opravdu nefunguje. Procesor má v e funkci arduina nahraný bootloader, který jej částečně řídí včetně progromování přes UART.
  Stnadardně se totiž programuje přes ISP port a to ej to co ti dal BlindP.
  To že originální čip dáš jinam bez oscilátou ti samozřejmě způsobí, že nebude fungovat. Každý procesor má tzv. fuse, které nastavují spoustu parametrů a jeden z nich je i jaký oscilátor se má použít a na jaké frekvenci. Ty „bez krystalu“ používají interní oscilátor , ael nejde odpojit krystal a čekat, že to bdeu fungovat. Bez přenastavení fuse to opravdu nejde.
  Pořádně prostuduj ten první odkaz od BlindP a vyzkoušej … na tohle téma najdeš i pár vláken co se ptali jiní před tebou . hledat, hledat, zkoušet a hledat 🙂

  #9860
  Jerry
  Účastník

  Programovat čipy přes dráty je v pohodě v tom problém nemám. Mě šlo o to jestli by nešla použít deska UNO s paticí jako programátor abych to nemusel pořád předrátovávat. Někdo mě mistifikoval, že to jde proto se po tom pídím. Pokud nejde nedá se nic dělat. Díky.

  #9861
  posjirka
  Účastník

  a napadlo tě třeba udělat si programovací shield?
  Já jsem jeden navrhoval pro děti do kroužku elektro. Programoval
  ATTINY rady 85
  Atmega 328P
  měl slave ISP port pro přímé programování jiných desek
  signalizaci TEST, HEART, PROG. ERROR.
  Bohužel ho mám v PCB EXPRESS.

  #9865
  Jerry
  Účastník

  To já si poradím jen jsem myslel že se to zjednodušší. Díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.