Close

Video stream

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Video stream

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #8964
  KallEll
  Účastník

  Ahoj všem, chci se zeptat, jestli lze při koupi nějakého LCD ve spojení s Arduinem zobracovat stream z IP Kamery. Mám u vchodu do domu IP kameru a chtěl bych kdo tam je dřív než otevřu. Otázka je jestli tohle arduino zvládne, nebo jaký HW na to použít? Děkuji

  #8966
  Vojtěch Vosáhlo
  Účastník

  Ahoj,
  je ro určitě realizovatelná věc ale musel by si mít hodně výkonný HW, nějaké arduino založené na ARMu. Nepřemýšlel si spíš o Raspberry Pi? Dělat tohle přes arduino by bylo asi přece jen zbytečně drahé a komplikované. Navíc by si potřeboval i shieldy, možná několik. Pi by tě vyšlo určitě lépe.
  Držim palce
  Vojta

  #8971
  KallEll
  Účastník

  No PI se mě tu jedno válí, tak zkusím něco vymyslet. Spíš mě šlo o to jestli je to s arduinem vůbec možné. U PI musím nabootovat linux a pak nějakou aplikaci, což mě nepřipadá moc efektivní. Šlo mě s píš o něco jednodužšího. Jako že to zapnu a během pár vteřin to pojede. Navíc u toho linuxu je spoustui jiných služeb které primárně nepotřebuju. Lze ovládat pomocí PI i elektronický zámek(bzučák ve dveřích)?

  #8975
  Vojtěch Vosáhlo
  Účastník

  Spíš mě šlo o to jestli je to s arduinem vůbec možné. U PI musím nabootovat linux a pak nějakou aplikaci, což mě nepřipadá moc efektivní. Šlo mě s píš o něco jednodužšího. Navíc u toho linuxu je spoustui jiných služeb které primárně nepotřebuju.

  Je pravda že bootnout Pi trvá, ale než by arduino dostalo stream dat a začalo je zpracovávat… No to by žádná sláva nebyla, nejspíš horší než Pi. V Linuxu se dá samozřejmě nastavit vše automaticky tzn. po zapnutí systému se zapne aplikace X a zobrazí obsah Y. To vše bez vnější pomoci. s arduinem by to bylo nejspíše i několikrát těžší… Během několika vteřin by se to asi nezaplo.

  U Linuxu by mělo jít hodně dodatkových služeb vypnout.

  Lze ovládat pomocí PI i elektronický zámek(bzučák ve dveřích)?

  Jistě, Pi je obyčejný procesor a můžete s ním vše ovládat jak se vám zachce.
  Třeba tento tutoriál vám může pomoct jak začít. https://learn.sparkfun.com/tutorials/raspberry-gpio

  #8978
  KallEll
  Účastník

  Díky, ten článek je zajímavý, zkusím se pohrát s tím PI. Díky.

  #8980
  Vojtěch Vosáhlo
  Účastník

  Ok, určitě sem pak dejte výsledek 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.