Close

Změna názvu HC-05

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Změna názvu HC-05

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 15)
  • Autor
    Příspěvky
  • #10610
    romansis
    Účastník

    Zdravím, nedaří se mi změnit název bluetooth modulu HC-05. Vyzkoušel jsem různé návody, ale nic nefunguje. např. tady tento:HC-05
    Sériový port mi akorát vypíše hlášku „Enter AT commands:“ já pošlu AT , ale nic se neděje?
    Kde dělám chybu?

    #10613
    posjirka
    Účastník

    většinou je chyba na straně adruino, kde můžeš mít nastavenou nesprávnou komunikační rychlost s Bluetooth. Hodně dělají tyto problémy vysoké rychlosti na SW serial. Prostě nedokáže je zpracovat. existovala na to nějáká jiná knihovna:
    https://www.pjrc.com/teensy/td_libs_SoftwareSerial.html
    ostatní příkazy ti fungují ?

    #10624
    romansis
    Účastník

    Ostatní příkyzy také nefungují. Rychlost je 9600.

    #10631
    posjirka
    Účastník

    no a jak to máš zapojený a jaký máš program ?
    S takových utržkovitých informací se špatně radí …. nevím proč ale vzppměl jsem si na Top Gear kdy popisovali tuším v Itálii poruchu : Jelo to a pak stop ….

    🙂

    #10654
    romansis
    Účastník

    Mám to zapojené podle tady toho.
    HC-05

    #10655
    posjirka
    Účastník

    no nevím, podle mě je to špatně. piny 0 a 1 jsou HW serial port, tak nevím proč tam používá Software serial a hlavně jak komunikuje s PC ?
    doporučuju zkusít tento návod:
    http://www.instructables.com/id/Arduino-AND-Bluetooth-HC-05-Connecting-easily/?ALLSTEPS

    #10679
    romansis
    Účastník

    Tak pořád se nedaří. Už jsem vyzkoušel několik návodů a pořád nic. Poslední tady ten:
    HC-
    U něho jde změnit heslo, dát do továrního nastavení, ale nedaří se mi změnit jméno 🙁
    Už jsem z toho zoufalý.

    #10680
    posjirka
    Účastník

    a máš připojený i pin „KEY“ neboli v tom příkladu „WAKEUP“ ? Ten by měl být připojen an pin 34 u BLuettoh modulu a přivedením log.1 by se měl přemnout do vyšší serie AT příkazů.

    #10682
    romansis
    Účastník

    Ano mám.

    #10683
    romansis
    Účastník

    Ono se to chová pokaždé jinak. Teď třeba mi to vrací ty samé příkazy co napíšu zpět.

    #10684
    posjirka
    Účastník

    a nemaš modul s něčím spárovaný? pak na at příkazy většinou nereaguje …

    #10687
    romansis
    Účastník

    Spárovaný zatím není s ničím.

    #10688
    Luke_CZ
    Účastník

    Ještě jednou zkontroluj zapojení, to co popisuješ vypadá na nepřehozený RX TX.

    L.

    #10691
    romansis
    Účastník

    Zapojení je správně.

    #10699
    romansis
    Účastník

    Tak už se mi to konečně podařilo rozchodit. Při odesílání některých příkazů musí být zmáčknuté tlačítko na HC-05.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 15)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.