Close

Touch Board od Bare Conductive

Bubny vytvořené pomocí Touch Board a vodivého inkoustu.
Bubny vytvořené pomocí Touch Board a vodivého inkoustu.
Bubny vytvořené pomocí Touch Board a vodivého inkoustu.

Možná jste si před časem všimli „elektrického pera“ (Bare Paint Pen) od vývojářské firmy Bare Conductive. Vypadá jako běžný fix, jenže místo inkoustu po sobě zanechává vodivou hmotu, kterou lze využívat pro kreslení obvodů. Na rozdíl od náplní například na bázi mědi není tato náplň zdraví škodlivá, můžete ji tedy běžně užívat na téměř jakémkoli povrchu a s pomocí jen několika málo komponentů vytvářet rozličné elektrické obvody.

Britská společnost Bare Conductive vznikla v roce 2009 na základě studentského projektu. Na svých oficiálních stránkách tvrdí, že především hledá způsoby, jak umožnit lidem tvořivě pracovat s technologiemi. Její produkty tedy mají za úkol zákazníky současně vzdělávat, vykonávat kýžené praktické funkce a rozvíjet jejich představivost a hravost.

Nedávno se stejná skupina inženýrů rozhodla posunout tvorbu elektrických obvodů ještě dále a vytvořila balíček, se kterým můžete libovolný povrch proměnit v interaktivní plochu. Nový Touch Board se skládá z mikroovladače Arduino, dotykového senzoru připojeného k 12 elektrodám a audio procesoru, s jehož pomocí můžete přehrávat zvukové soubory ve formátech MIDI a MP3. Jako všechny produkty Bare Conductive, také Touch Board lze užívat pouze spolu s elektrickým perem, které je součástí balíčku. Základní informace o elektrickém peru najdete ve videu níže, nebo na firemních stránkách.

S Touch Boardy si může vyhrát různými způsoby, například vytvářet vlastní hudební nástroje, využít je při výuce malých dětí, v knižních ilustracích, jako ovladače světel, zvonků nebo tvorbě poplašných zařízení.

Projekt byl financován prostřednictvím crowfoundingového webu Kickstarter, kde se setkal s ohromujícím úspěchem. Namísto cílových 15 000 liber se týmu z Bare podařilo vybrat necelých 126 000 liber. Přispěvatelům bylo rozesláno již několik tisíc Touch Boardů a pro nečekaně veliký zájem vznikla zvláštní stránka pro objednávky zde: http://www.bareconductive.com/shop/touch-board/.

 Zdroj: https://www.kickstarter.com/projects/863853574/touch-board-interactivity-everywhere

Antonín Handl

Napsat komentář