Close

Arduberry přináší Arduino na Raspberry Pi

Arduino a Raspberry Pi jsou dvě velmi odlišné věci, mezi hackery a výrobci se však obě běžně používají. Raspberry Pi má sice GPIO piny na ovládání a čtení fyzického světa, Arduino tuto práci ale zvládá mnohém lépe.

Arduberry přemosťuje tuto průrvu mezi Arduinem a Raspberry Pi, přičemž uživatelům umožňuje připojit Arduino shields (štíty) přímo k Pi. Dělá to tím způsobem, že se chová jako Arduino, používá procesor Atmega 328 a má rozvržení pinů odpovídající Arduino UNO. Ve zkratce je Arduberry Arduino v masce shieldu pro Raspberry Pi.

Arduberry funguje rovnou se stávajícím Pi, v budoucnu však budou k dostání upravené verze Raspbian distro spolu s přibaleným Arduino softwarem. Jelikož se jedná o shield pro Pi, můžete Arduberry k vašemu Pi jednoduše připojit a nahrát kód přímo z něj. Většina kódu bude fungovat hned od začátku, pro používání Analogových pinů přesto budou potřeba malé úpravy.

Rozvržení pinů na Arduberry je shodné s tím na Arduino UNO

Zdroj je přímo v Raspberry Pi, u projektů náročnějších na spotřebu je zde možnost přes napájecí konektor nebo micro USB slot připojit zdroj o 5V.

Arduberry představuje zajímavý koncept; umožňuje vám využít to nejlepší z obou světů a vytvářet tím výkonné, samostatné projekty. Jestliže máte Arduino projekt ovládaný shieldem a potřebujete výkon Pi na práci s čísly, networking či jiné úkoly, které Arduino nezvládá, potom je Arduberry pro vás tím pravým.

(obrázek) Arduberry obsahuje Atmega 328 s předinstalovaným bootloaderem z Arduino UNO

Výsledek je podobný jako UDOO a jiné hybridy Arduina/Pi s tím rozdílem, že jej lze jednoduše rozebrat.

Dexter Industries se v současnosti skrze kampaň na Kickstarteru snaží pro Arduberry získat potřebné finance. Za 23$  (vč. poštovného) dostanete již sestavené Arduberry, za 84$ potom získáte Arduberry, Raspberry Pi, upravené OS a zdroj napájení. S vaším prvním dobrodružstvím do světa Pi/Linuxu od obvyklého Arduinování prostě nemůžete udělat chybu.

Text videa:

Popularita Raspberry Pi neustále stoupá. Malý počítač spolu s deskou vzali počítačový svět útokem- od herních vývojářů, zábavních systémů, učení dětí pracovat s kódem po krmení mazlíčků přes internet. Něco ale pořád chybí: Shieldy Arduino jsou na trhu již několik let, nabízejí zábavné způsoby jak vzít data a přimět vaši elektroniku komunikovat s vnějším světem. Raspberry Pi bohužel stále nemá k dispozici žádný lehce pochopitelný či dostupný způsob, jak se spojit se světem Arduina. Naším snem je pomocí Arduberry spojit tyto dva světy, čímž z Raspberry Pi zpřístupníme Arduino shields. Vstupte do Arduberry: Arduberry je shield, který je nasazen na Raspberry Pi. Jeho používání je úžasně jednoduché a finanční dostupné. Abyste mohli začít, shlédněte stránku Začínáme. Nasaďte Arduberry na Raspberry Pi, na Arduberry nasaďte shield a řádně jej usaďte. Nakonec naprogramujte Arduberry přímo z vašeho Raspberry Pi -programovat můžete v programovacím jazyku Arduina. Programy Raspberry Pi mohou přes C a Python komunikovat s shieldy od Arduberry a Arduina. Můžete nastavit, aby Raspberry Pi komunikovalo s shieldy přímo, nebo přes Arduino mikroovladač na Arduberry. Arduberry poskytuje dostatečný výkon pro většinu shieldů. Pokud i tak výkon nestačí, přes předinstalovaný USB adaptér či napájecí jack můžete dodat více. Doufáme, že spojením těchto dvou úžasných systémů se nám podaří odhalit plný potenciál Raspberry Pi i Arduina.

Podpořením našeho projektu nám pomůžete spojit Raspberry Pi a Arduino, dva největší „kutilské“ systémy.

Oldřich Horáček

4 Comments on “Arduberry přináší Arduino na Raspberry Pi

Jirka
27.5.2015 at 15:31

Rok se s rokem sešel a ceny na eshopu jsou stále v eurech. No president prosazuje euro takže jestli to dopadne špatně tak možná za 3 roky máme euro. Tak vydržte. pak ale jste spadli z višně s těmi cenami když to za 1/3 koupím na ebay.com.

Oldřich Horáček
2.6.2015 at 14:16

Dobrý den Jirko, máte pravdu trvá to s tím eshopem… Věci se mají dělat popořádku, tak rozvoj stránek bastlirna.hwkitchen.cz nás stále dost zaměstnává. Věřím ale, že tohle úsilí pomůže k rozvoji Arduino komunity a přiblíží Arduino ještě více k dalším uživatelům. K těm cenám z ebay s váma souhlasím, jsou lepší, ale nevidím v tom problém. Naopak jsem rád, že si zkušený uživatel poradí a sežene si do aplikace součástky kde se dá. Já orientuji firmu na prodej kvalitních Open Source komponentů, realizaci zajímavých projektů, podporu komunity a moc mě to s váma baví :-). Oldřich.

Jirka
27.11.2014 at 10:30

Dobrý den. Plánuje se upgrade arduberry pro Raspberry PI B+? Pochybuji, že někdo bude kupovat původní RPi B tak proč už nezačali předělávat Arduberry pro B+. V čem je vhodnější Arduberry oproti tomu, že spojím RPi B+ s Aruinem Mega jako master/slave? Nenašel jsem ve Vašem obchodě Arduberry v prodeji. A pak, jste český obchod. Víte něco o zákoně který nařizuje ceny uvádět v lokální měně? Když to budu chtít koupit v zahraničí tak na dx.com za pakatelné ceny.

Oldřich
30.11.2014 at 22:56

Dobrý den Jirko, upgrade Arduberry pro RPI B+ se určitě plánuje a už i je, na internetu je možné k tomu dohledat konkrétní informace. Jinak klasické spojení RPI s Arduinem je samozřejmě možné. Záleží jen, jak moc do hloubky si s tím člověk chcete pohrát. Osobně preferuju odrazit se od něčeho co už někdo udělal a věnovat se vlastní aplikaci. 🙂 Omlouvám se, že ceny na eshopu stále nejsou v CZK. Pro přepočet používáme kurz ČNB v den objednávky. Bohužel poskytovatel řešení eshopu stále neumožňuje rozumné vícejazyčné řešení a také víceměnovost. Problém se nám podaří vyřešit začátkem roku s novým řešením eshopu. Omlouvám se, pokud ta cizí měna způsobuje problém…S pozdravem. Oldřich

Napsat komentář