Close

Arduino hlídač úkolů

Arduino hlídač úkolů

Každý z nás má řadu opakovaných úkolů, které musí během dne splnit. Pokud na takovéto úkoly často zapomínáte, nebo chcete dětem pomoci s vytvořením návyků, mohl by vám přijít vhod dnešní projekt.

Autor projektu se nechal inspirovat zařízením Every Day Calendar od Simone Gierz. Ten je určený pro sledování dlouhodobých činností po dobu jednoho roku. Pro svého syna sestavil autor zařízení, pomocí kterého může odklikávat dokončené domácí práce v jednom týdnu.

Arduino hlídač úkolů - Splněný týden
Splněný týden

Představený projekt se skládá ze sedmi zelených a jednoho červeného tlačítka. Zelená tlačítka jsou na začátku týdne všechna zhasnutá. Když tlačítko zmáčknete, tak se rozsvítí a tím se zaznamená provedená práce. Pokud při zmáčknutí nedělního tlačítka svítí i všechna ostatní zelená, zablikají tlačítka na oslavu. Pomocí stisku červeného tlačítka je možné vynulovat týden a zhasnout všechna tlačítka.

Zařízení je založené na desce Arduino UNO a je velice jednoduché – skládá se pouze z osmi tlačítek a prototypovacího shieldu, přes který jsou připojena k Arduinu.

Zdrojové soubory naleznete na GitHubu. Autor o projektu také napsal článek na Medium.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/12/14/keep-track-your-weekly-tasks-with-arduino-and-arcade-buttons/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář