Close

Arduino 1D hra z RGB LED pásku

Arduino 1D hra z RGB LED pásku

Za poslední roky vzrostla komplexnost her o několik řádů. Každý rok přinášejí herní studia lepší efekty, grafiku, hudbu, příběh a další lákadla pro hráče. Projekt TWANG se vydal opačnou cestou. Hru zjednodušuje jak to jen jde.

Zelená „herní postavička“ se může pohybovat pouze ve dvou směrech. Její pohyb je možné řídit pomocí speciálního joysticku, který je vytvořený z pružiny na dveře, na jejímž vrcholu je připevněný akcelerometr. Je tak možné měřit její ohyb, ale také to, jestli hráč nechá pružinu vibrovat, což znamená útok postavy. Použitý RGB LED pásek umožňuje zobrazit spoustu barev, takže je možné ve hře reprezentovat například nepřátele, lávu, vodu a také smrt postavy.

O řízení se stará deska Arduino Mega, ke které je připojený akcelerometr MPU-6050, a také malý reproduktor. O podobném Arduino projektu jsme na Arduino.cz již jednou psali, byl ale jednodušší a založený na Arduino UNO.

Projekt je inspirovaný obdobným zařízením s názvem Line Wobbler. Jeho autorem je Barton Dring. Kód projektu naleznete na GitHubu, podklady pro 3D tisk na serveru Thingiverse.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/01/24/crawl-through-a-1d-led-dungeon-with-twang/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář