Close

Arduino Ciao je jako stvořené pro internet věcí

Arduino Ciao je knihovna pro internet věcí

Arduino Ciao je mocná knihovna, která umožňuje vašim Arduino projektům komunikovat s „vnějším světem“ a stát se tak součástí internetu věcí. Jejím hlavním účelem je zjednodušit interakci mezi mikroprocesorem a operačním systémem Linino OS, který najdete například v Arduinu Yún a Arduinu Yún Mini. Můžete tak třeba velmi lehce používat spojení přes různé protokoly, využívat softwaru třetích stran nebo propojení se sociálními sítěmi.

Knihovna Ciao byla navržena tak, aby byla zcela modulární a lehce konfigurovatelná. Jejím cílem je umožnit používat ve vašich programech systémové zdroje (souborový systém, konzole, paměť), komunikovat pomocí nejběžnějších protokolů (XMPP, HTTP, WebSocket, COAP, …) a propojit váš program s některými aplikacemi (Jabber, WeChat, Twitter, Facebook, …).

Jedná se o open-source projekt, který je distribuován pod licencí MIT, takže její zdrojový kód je volně k dispozici na Githubu.

Ciao se skládá ze dvou hlavních částí:

Ciao Library
Ciao Library je část knihovny, které po vložení do Arduino programu umožní posílání a získávání dat z linuxového procesoru prostřednictvím sériové linky. Pro lepší přehled o tom jak tato knihovna funguje můžete přejít na následující stránku.

Ciao Core
Ciao Core je pak druhou součástí, která běží v rámci operačního systému Linino OS na výkonnějším čipu. Byla navržena tak, aby komunikovala s moduly, které nazýváme konektory, které jí zpřístupní jednotlivé služby a aplikace. Ciao Core komunikuje s těmito konektory pomocí JSON řetězců, které jim posílá přes TCP sockety. Jednotlivé konektory jsou postupně vyvíjeny.

Ciao je kompatibilní se všemi deskami, které podporují Linino OS.

Vaše brána do internetu věcí se právě otevřela!

Přeloženo z http://labs.arduino.org/Ciao a mírně upraveno.

Napsat komentář