Close

Arduino emulátor klávesnice pro Commodore 64

Arduino emulátor klávesnice pro Commodore 64

Za pomoci desky Arduino Mega sestavil Adam Podstawczynski zařízení, které je schopné přenášet úhozy kláves z jeho notebooku přes Arduino do starého počítače Commodore 64.

Pokud máte doma počítač Commodore 64, ale buďto nemáte, nebo neradi používáte jeho klávesnici, projekt od Adama by mohl být vhodným řešením. Na počítači se systémem Windows, macOS nebo Linux stačí spustit skript napsaný v Pythonu, který převede stisknuté klávesy na sérii číslic. Převedené kódy znaků pak přes USB posílá do Arduino Mega, které ovládá čip MT8088. Tento čip je tzv. crosspoint switch, tedy celá série přepínačů (tranzistorů), takže je díky němu možné propojit jakýkoliv vstup s jakýmkoliv výstupem. Díky tomu lze emulovat stisky kláves tak, že se počítači Commodore jeví jako vstupy z opravdové klávesnice.

Zařízení může pracovat buďto v módu prostého přeposílání znaků, nebo jako generátor maker pro demonstrační účely ovládání a programování Commodore. Díky tomu je tak možné stiskem jedné klávesy na počítači odeslat celý program v BASIC do Commodore.

Podívejte se na stránky autora, kde naleznete aktuální informace o projektu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/01/18/emulate-a-c64-keyboard-with-a-modern-pc-and-an-arduino/ a více upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář