Close

Arduino kytara chrlí plameny

Arduino kytara chrlící plameny

S cílem pomoci s propagací televizní show America’s Greatest Makers vytvořil Colin Furze, YouTuber, vynálezce, showman a také trochu blázen, kytaru, která chrlí plameny. K tomuto projektu jej inspirovala podobná kytara z filmu Mad Max. Pro její ovládání využil Genuino 101. Ptáte se, proč kytaru vytvořil? Protože není nic více metal, než kytara chrlící plameny 🙂

Jako ventily pro ovládání ohně využil dvě upravené letlampy, které připevnil na krk kytary. Také uřízl část těla kytary, aby do vzniklého prostoru mohl vměstnat zásobárnu na plyn a další části potřebné pro chod kytary. Jak můžete vidět ve videu níže, v těle najdete rezervoár na plyn, solenoidový ventil, pár trubek,  a škrtátko pro zažehnutí ohně.

Colin také upravil jeho zesilovač a umístil do něj velkou nádobu na plyn a přidal Arduino, které zažehává oheň pomocí relé shieldu. Ten je možné spouštět v předem daných sekvencích.

Pokud nejste fanouškem ohňů, autor také vytvořil basovou kytaru, která vypouští dým a bliká do všech stran, což zajišťuje ultimátní zážitek z koncertu.

Asi nemusíme říkat, že byste tohle neměli zkoušet doma. Colin je totiž tak trochu blázen…

Přeloženo z https://www.youtube.com/watch?v=2seXZcx-0W8#action=share a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář