Close

Programovatelný kytarový pedál s Arduinem

Arduino kytarový pedál

Klasické kytarové pedály fungují jako jednoduché filtry – na jedné straně do nich vstupuje audio signál, ten je upraven elektronikou pedálu a na druhé straně z pedálu „vychází“ modifikovaný signál (například s potlačenými vyššími frekvencemi, apod.). Skupina ElectroSmash vytvořila open-source zařízení, které jako takový pedál vypadá, ale audio signál nijak neupravuje. Pouze zobrazuje různé informace o signálu na maticovém displeji 16×16.

Projekt s názvem Arduino Audio Meter používá analogově-digitální převodník desky Arduino UNO, jehož výstup je dále zpracováván programem. Zařízení je schopné zobrazit hlasitost jednotlivých frekvencí v signálu a také může fungovat jako ladička, vizuální metronom, detektor frekvencí a jednoduchá svítilna. Pro zobrazení jsou využity 4 maticové LED displeje s řadičem MAX7219.

Části pedálu
Části zařízení

Uživatel může zařízení ovládat pomocí potenciometru na volbu zesílení vstupu a enkodéru s tlačítkem, který slouží k volbě módu. Jako bonus je na zařízení možné hrát jednoduché hry.

Při plném zatížení může mít panel značný odběr, proto je vhodné celý systém napájet rovnou napětím 5 V ze zdroje nebo z vhodného adaptéru.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2019/10/14/the-arduino-audio-meter-is-a-programmable-guitar-pedal/.

Zbyšek Voda

Napsat komentář