Close

Arduino modulární systém Eslov na Ars Electronica

Po devíti letech se Arduino opět zúčastnilo festivalu Ars Electronica, aby představilo inteligentní modulární systém vyvinutý v Malmö office. Tento systém se nazývá Eslov a má především zjednodušit „psaní“ kódu. Eslov umožňuje prozkoumat svět elektroniky pouhým zapojováním modulů, které je možné programovat ve vizuálním prostředí. Pro práci se systémem tak stačí jen základy elektrotechniky a programování.

Vizuální prostředí Eslov - projekt

Vizuální prostředí Eslov

Partneři z projektu PELARS* a někteří členové týmu Arduino jeli do Lince, aby vytvořili vzdělávací zónu PELARS pro U19 / Create Your World, což je část festivalu Ars Electronica, která je věnována dětem a mladistvým. Tak bylo vytvořeno experimentální vzdělávací prostředí, jehož cílem bylo studentům odhalit běžně skryté události, které se odehrávají, když ve škole pracují s technologiemi. Návštěvnici Ars Electronica si například vyzkoušeli vytvořit s Eslov herní dynamiku, aby si ověřili jak fungují jednotlivé moduly. Zpětná vazba byla v tomto případě velmi povzbudivá. Někteří studenti strávili s Eslov třeba i několik hodin nebo se dokonce opakovaně vraceli.

Elektronické moduly Eslov - Button a Piezo

Elektronické moduly Eslov

Eslov bude také prezentován 26.-27. září na World Maker Faire v New Yorku a 16.-18. října na Maker Faire v Římě.

*PELARS je zkratka z anglického Practice-based Experiential Learning Analytics Research And Support, což by se dalo přeložit jako analytický výzkum vzdělávání založeného na praktických zkušenostech. PELARS je projekt, který se snaží přijít s lepším využitím technologií ve vzdělávání. 

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/09/15/ars-electronica-were-back-with-eslov/ a mírně upraveno

Napsat komentář