Close

Arduino naučilo AT-AT chodit!

At-At Walker

Dave Stein je softwarový inženýr, který si rád ve svém volném čase hraje s Arduinem. Nedávno odeslal na blog svůj první velký projekt, jehož cílem bylo oživit jeho starou hračku AT-AT (z 80. let minulého století) pomocí Arduino UNO, naučit ji chodit a také obohatit o několik funkcí, které známe z AT-AT ze Star Wars.

AT-AT (zkrácenina z „Obrněný transportér do všech terénů“) jsou čtyřnohá, bojová, kráčející vozidla původně 22,5 m vysoká. Jedná se o jedno z mnoha vojenských zařízení Galaktického Impéria, uvedených ve Star Wars V: Impérium vrací úder. K vidění také budou v nových Star Wars, které budou mít premiéru 18. prosince.

AT-AT od Dave Steina je možné ovládat pomocí Xbox 360 ovladače, který odesílá příkazy do PC, kde jsou přeposílány do Arduina.

Levé a právé tlačítko na zadní straně ovladače ovládají pohyb nohou dopředu a dozadu. Pravý joystick pohybuje horizontálně hlavou. Jestli jste si někdy hráli s touto hračkou, asi si pamatujete, že rozpohybovat ji bylo celkem obtížné. V mém projektu jsem se chtěl naučit, jak ovládat pohyb robotů se čtyřmi nohami. Výzkumný proces projektu vyžadoval spoustu zkoušení, chyb a selhání. Musím říci, že jsem daleko častěji selhal, než uspěl při konfiguraci pohybů serv. Naučil jsem se ale spoustu užitečných věcí – od používání nepájivého kontaktního pole přes pájení až po design finálního zařízení. Hned po konfiguraci serv a vyvážení robota bylo asi nejsložitější zařídit dostatečné napájení serv, abych mé Arduino neusmažil. To jsem nakonec vyřešil použitím Arduino Servo shieldem.

Podívejte se na stránky projektu a zjistěte více!

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/12/10/making-a-vintage-star-wars-at-at-toy-walk-with-an-arduino/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář