Close

Arduino třídička barevných bonbonů

Open-source Arduino třídička bonbonů
Po našem předchozím článku o tak trochu zvláštním Arduino projektu zaměřeném na vybíravé milovníky sladkostí vám přinášíme další, tentokrát kompaktnější třídičku barevných Skittles a M&M od uživatele [MrPrezident] – opět řízenou Arduinem.

Stejně jako v minulém případě stroj pracuje na bázi technologie rozpoznávání barev, přičemž všechny jeho součásti pochází z útrob 3D tiskárny. Kalibrace senzorů ale probíhá „zachycením“ prvního bonbonu určité barvy v rotačním disku (viz video).

V jádru tohoto Arduino projektu nalezneme známé Arduino Uno spolu s Adafruit Motor v2 shieldem (pohon DC motorů), senzor pro snímání barev ZITRADES (TCS3200) + LED dioda, dvě HY860D fotozávory (určování polohy disků), foto resistor (na zjištění kdy Skittles spadne) a tři DC motory s převodovkami. Nasvícení bonbónů Skittles je provedeno vždy LED diodou. Světlo z LED diody je usměrňováno tak, aby se nedostalo přímo na snímač barev. Odleskům světla pak brání polarizační filtr, který je umístěn před snímačem barvy. Tento Arduino robot využívá zajímavé principy, které by mohly být vhodné i pro vaše další Arduino projekty.

Více informací o projektu naleznete zde. Jelikož se jedná o open-source řešení, naleznete tam také všechny návody a kód pro programování k vytvoření vlastní třídičky. K dispozici jsou také data pro 3D tiskárnu.

Kamila Ježková

One Comment on “Arduino třídička barevných bonbonů

LuBoss
30.9.2015 at 17:50

Provedení nádherné, zpracování super, ale … fakt bych to asi snědl dřív, než se to stačí roztřídit 🙂

Napsat komentář