Close

Arduino vás ochrání před přepadením

Arduino vás ochrání před přepadením

Pohyb po ulicích velkoměsta s sebou nese jistou míru rizika, jako je přepadení, či kapsářství. Proto TVMiller přišel s chytrým systémem, který vás může ochránit před podobnými hrozbami, které se za vámi mohou v tichosti plížit. Svůj projekt nazval Arduino MetroPhones. Skládá se z Arduino Nano, ultrazvukového senzoru, digitálního potenciometru, baterie a pár dalších komponent. Vše je umístěno v krabičce vytištěné na 3D tiskárně.

Obyvatelé velkých měst jsou často neopatrní a stávají se snadnou kořistí zlodějů. Pro zvýšení jejich bezpečnosti jsme proto přišli se zařízením na Arduino Nano, které umí regulovat hlasitost přehrávané hudby na základě dat z ultrazvukového senzoru vzdálenosti. Touto zvukovou cestou vás tedy upozorní na objekty za vámi. Zařízení je navíc snadno ovladatelné a dá se jednoduše nabíjet.

Toto je zatím pouze prototyp s jedním zvukovým kanálem. Stereo verze by vyžadovala o kanál více. Do budoucna bychom chtěli zařízení zabudovat do ledvinky, či do batohu a informace o objektech za vámi posílat přes bluetooth přímo do mobilního telefonu.

Použití Arduino MetroPhones

Použití MetroPhones

Použití Arduino MetroPhones

Použití MetroPhones

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/27/arduino-metrophones-will-help-keep-you-and-your-bag-safe/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

One Comment on “Arduino vás ochrání před přepadením

Martin
26.7.2016 at 13:10

Určitě bylo zábavné to vymýšlet, vyrábět, je to inspirativní, autor se na tom naučil spoustu věcí atd. Ale nevím… jako zábavný „arduino-punk“ ok, ale upřímně si myslím že je to naprosto neužitečná hračka.

Napsat komentář