Close

Arduino vás upozorní, že máte vyndat prádlo z pračky

Arduino Yun - kontrola prádla v pračce

Uživatel webu instructables.com MakerBee nebyl spokojen s tím, jakým způsobem mu pračka hlásí, že je prádlo doprané, a také ho trápilo riziko, že prádlo občas v pračce ponechá příliš dlouho – například proto, že přeslechne budík pračky. Rozhodl se, že nechá Arduino Yún, aby jeho pračku monitorovalo. Naprogramoval ho tak, aby pomocí akcelerometru měřilo vibrace pračky nebo sušičky a jakmile vibrace ustanou, odeslalo SMS zprávu na jeho telefon. Použil při tom ty nejdostupnější a nejlevnější komponenty.

arduino yun kontrola pradla

Na sestavení budíku autor použil Arduino Yún, dvouosý akcelerometr (Memsic 2125), mikrospínač SPST, LED diodu, rezistor o 10 000 Ohmech, nepájivé pole, příslušné kabely a nabíječku s konektorem typu micro USB. Arduino připojil k internetu. Zasílání textových zpráv vyřešil pomocí služeb Temboo a Twilio (první z nich zpracuje data, druhá odešle SMS). Dále bylo nutné nastavit Arduino Yún a naprogramovat ho. Podrobnosti a jednotlivé kroky naleznete na stránce projektu.

Schéma zapojení monitoru pračky
Schéma zapojení monitoru pračky

Kouzlo tohoto postupu tkví v jeho jednoduchosti. S několika levnými komponenty a po chvíli práce s open source softwarem získáte spolehlivý budík, který vás upozorní, že máte vyndat vlhké prádlo z pračky, ať jste kdekoli v dosahu a věnujete se jiné činnosti.

Obrázky pocházejí ze serveru instructables.com, kde také naleznete popis celého projektu.

Antonín Handl

One Comment on “Arduino vás upozorní, že máte vyndat prádlo z pračky

Pulec
25.10.2017 at 19:58

Dobrý večer. Chtěl bych se zeptat jestli jde stejně využít i desku arduino Uno. Děkuji za odpověď

Napsat komentář