Close

Arduinome – Klon Monome v kabátu od Arduina

Arduinome - Arduino klon Monome

Lidé od Flipmu vytvořili Arduinome, open-source verzi Monome, kterou si můžete sestavit sami z běžně dostupných komponentů. Ve výsledku vás tak vyjde jen na zlomek ceny původního Monome a jako bonus si ještě můžete přidat pár funkcí navíc (samozřejmě pak máte také právo tento výtvor vydávat za vlastní práci a náležitě se jím chlubit).

Monome

Monome 64 Greyscale
Monome 64 Greyscale

Pokud Monome neznáte, pojďme si jej představit : skládá se z řady svítících tlačítek, jež k úspěšnému fungování potřebují speciální software. Monome je používán hlavně při hudebních událostech, je však schopen provádět i jiné věci, je-li k tomu naprogramován. Nejčastěji se uplatňuje jako krokový sekvencer nebo výkonný nástroj, existuje pro něj ale i mnoho aplikací zpřístupňující řadu unikátních či dokonce zvláštních funkcí.

Arduinome

Arduinome - Arduino klon Monome
Arduinome

Arduinome je nádhernou realizací Monome využívající tlačítek SparkFun. Během sestavování projektu pak můžete použít trojbarevné LED s výbornými možnostmi zpětné vazby. Od Flipmu dostanete v balení vše, co potřebujete – návod, seznam komponentů a kód. Jediná věc, která schází, je skříň. Můžete ji zakoupit přímo od SparkFun, většina lidí si však přední panel raději sestaví sama (nebo můžete požádat někoho s laserovým řezačem). Kam Arduinome přimontujete je pouze na vás. Tak třeba tento chlápek jej přimontoval k prkénku a používá ho jako krokový sekvencer…

Oldřich Horáček

Napsat komentář