Close

ARTIK od Samsungu vstupuje do programu Arduino Certified

ARTIK Samsung Arduino Certified

Tým Arduino představil nejnovější přírůstek do rodiny produktů s označením Arduino Certified – dámy a pánové, přivítejte ARTIK od jihokorejské společnosti Samsung.

Oficiální oznámení této spolupráce učinil Young Sohn (Prezident a Chief Strategy Officer společnosti Samsung) spolu s Massimem Banzim (spoluzakladatel Arduina) 12. května během sanfranciského Internet of Things World.

Rodina produktů ARTIK nyní patří mezi elitní skupinu procesorů kompatibilních s ekosystémem Arduina, a tím pádem i s IDE. Benefity si tak odnášejí obě strany spektra – spotřebitelům se nabízí svěží platforma pro tvorbu při příležitosti Internet of Things, zatímco vývojáři si budou moci oťuknout cenné nápady, postupy a názory komunity.

Artik Samsung Arduino Certified 2

Curtis Sasaki, Vice President of Ecosystem, Samsung Electronics, se ke spolupráci vyjádřil takto:

Náš přístup odráží snahu poskytnout otevřené platformy s cílem urychlit vývoj IoT pro zákazníky, developery a konečné uživatele. Jakožto součást programu Arduino Certified pomáháme milionům vývojářů se zkušeností s IDE uchopit tuto příležitost a využít ji k tvorbě nových a inovativních produktů.

Své nadšení projevil i Massimo Banzi, spoluzakladatel Arduina:

ARTIK s označením Arduino Certified vkládá do rukou Arduino komunity mocný nástroj, jenž usnadňuje vývoj revolučních projektů pro IoT.

Během konference obdrželo několik vybraných zúčastněných omezený počet vývojových desek ARTIK s úkolem neprodleně zahájit vývoj a testování. Všichni ostatní členové publika byli požádáni o spoluúčast na alpha verzi programu.

Zaujal vás ARTIK a chcete s o něm dozvědět více?

Přeloženo z http://blog.arduino.cc/2015/05/12/samsung-joins-arduino-certified-program/ a mírně upraveno.

Kamila Ježková

Napsat komentář