Close

Soutěž v bastlení pod záštitou BOSCH

Světem se čím dál tím rychleji šíří bastlířská horečka a tak není divu, že se některé větší společnosti rozhodly podpořit svoje zaměstnance, kteří se o techniku z tohoto pohledu zajímají.

Příkladem takové společnosti je firma Bosch, která v roce 2015 poprvé vyhlásila Bosch Internal Ideation Challange. Ideation Challange je soutěží pro bastlíře z řad zaměstnanců, kterou se Bosch snaží podpořit kreativitu svých zaměstnanců.

Soutěžící měli v tomto případě přijít s inovativním nápadem na využití gyroskopu BNO055.

Soutěž se celkově skládala ze tří fází. V první fázi zaměstnanci přihlásili své nápady, ze kterých bylo vybráno 10 nejlepších, které postoupily do druhé fáze. Během té dostal každý z autorů těchto deseti projektů Arduino 9 Axes Motion Shield a týdenní poukázku umožňující přístup do AE InnoLab v německém Reutlingenu, kde mohli zrealizovat svůj projekt. Ze vzniklých prototypů pak odborná komise vybrala tři vítěze.

První místo obsadil projekt týmu pod vedením Simona Caseyho s názvem iHerd využívající Arduino Leonardo. iHerd má za úkol analyzovat chování dobytka a sledovat jeho polohu. Tím značně usnadňuje práci vlastníkům dobytka a umožňuje jim lépe reagovat na situace, které by mohly být pro jejich zvířata nebezpečné.

iHerd

iHerd

Na druhém místě skončil projekt Daniela Seize, který vytvořil speciální zařízení, které hasičům při zásahu v prostorách se špatnou viditelností způsobenou kouřem umožňuje zaznamenávat jejich pohyb, čímž jim značně usnadňuje nalezení cesty zpátky ven z budovy. Daniel Seiz pro tento projekt použil gyroskop  BNO055 a Arduino Due.

trackovací zařízení pro hasiče

trackovací zařízení pro hasiče

Třetí místo obsadil tým Madhana Babu Bhoopala z Bosch India s projektem Smart Range Finder Device. Jedná se o přístroj na bázi Arduino Uno, který umožňuje jednoduše a přesně měřit objem a plochu, což je například velmi důležité pří konstrukci staveb.

Smart Range Finder

Smart Range Finder

Přeloženo z http://www.arduino.org/blog/1-the-new-blog/bosch-internal-ideation-challenge-and-their-arduino-projects a mírně upraveno.

3 Comments on “Soutěž v bastlení pod záštitou BOSCH

kxmx
25.1.2016 at 19:07

Skvělé nápady. Dokázala by redakce dohledat i projekty, které nevyhrály?

František Koumar
27.1.2016 at 22:17

Dobrý den, zkoušel jsem něco najít, ale zatím bohužel neúspěšně. Zkusím ještě napsat autorovi původního článku.

František Koumar
27.1.2016 at 23:18

Tak bohužel i arduino.org má informace pouze o vítězích, ale slíbili mi, že mi napíší, pokud se k nim dostanou informace o ostatních projektech.

Napsat komentář