Close

Chytrý kompas vás dovede do nejlepšího baru!

Arduino Chytrý kompas Pilgrim

Najít dobrou kavárnu, bar, či restauraci ve městě, ve kterém jste poprvé, může být oříšek. Na výběr máte několik set možností a co když zrovna váš výběr bude otřesný?  Tým studentů na CIID (Grishma Rao, Justine Syen, Adriana Chiaia, Jivitesh Ranglani) vytvořil zařízení Pilgrim (Poutník) ovládané Arduinem MKR1000, které vás dovede na ta nejlepší místa bez použití obrazovky. Pilgrim získává data z API služby Yelp a má tak akutální přehled o kvalitě okolních podniků. Může vás tak zavést i na ta nejneobvyklejší místa, která ale stojí za to.

Cesta začíná výběrem kategorie podniku pomocí otočné spodní části zařízení. Vzdálenost vybraného podniku je potom zobrazena pomocí led diod na obvodu ciferníku, které se s ubývající vzdáleností postupně rozsvěcují.

Jakmile si vyberete kategorii, zařízení pošle dotaz do Yelp API, které mu vrátí souřadnice podniku s nejlepším hodnocením v dané kategorii. Střelka kompasu se poté natočí směrem k podniku.

Pilgrim je založený na Genuino MKR1000, které umožňuje připojení k internetu a také má větší paměť. Navíc používá magnetometr a akcelerometr pro určení směru pohybu, krokový motor pro pohyb střelky a rotační enkodér pro ovládání.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/03/find-the-best-bar-with-a-smart-diy-compass/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář