Close

Další kolo betatestů Arduino Create

Arduino Create

Před pár měsíci se na blogu arduino.cc objevila zpráva o betatestech online prostředí Arduino Create. Nyní testování vstupuje do další etapy. Tento online nástroj se nyní otevřel i dalším uživatelům. Každý betatester dostal 5 pozvánek, které může poslat svým přátelům. Co je ale ještě důležitější – pro zájemce se otevřela i veřejná čekací listina. Každý, kdo chce online prostředí vyzkoušet a poskytnout vývojářům feedback, se může nyní zapsat zde. Prvních sto zájemců bude do programu přijato okamžitě.

Co je nového?

Editor Arduino Create má většinu funkcí, jako má klasické desktopové Arduino IDE. Je to plně funkční editor, ve kterém je možné tvořit projekty bez omezení. Brzy bude zavedeno připojení přes HTTPS, ve vývoji je také Správce Knihoven a podpora všech Arduino desek a zařízení z Arduino AtHeart programu. Dále je v plánu přidání funkcí pro sdílení a pluginu pro Chrome OS.

Paralelně ale samozřejmě probíhá i vývoj offline Arduino IDE, takže se není čeho bát 🙂

Když poprvé použijete Arduino Create, budete vyzváni k instalaci pluginu do prohlížeče. Všechny programy jsou sice uloženy v Cloudu, plugin slouží ke komunikaci s USB porty vašeho počítače. Detekuje, jestli je připojeno nějaké Arduino, jestli do něj nahráváte program, nebo jestli používáte Serial Monitor. Plugin je (stejně jako většina Arduino nástrojů) open-source a je dostupný pro Mac, Windows i Linux. Pokud budete mít zájem, můžete se do vývoje pluginu zapojit.

V současné době tvůrci Arduino Create pracují ve spolupráci s Hackster.io na nové platformě, sloužící ke sdílení návodů. Pokud půjde vše podle plánu, bude k dispozici na začátku roku 2016. Uživatelé Arduina budou mít konečně prostor, kde budou moci sdílet své projekty a nápady, včetně step-by-step návodů, schémat, obrázků, videí, kódu a dalšího.

Přehled projektů na Arduino Create
Přehled projektů na Arduino Create
Ukázka projektu na Arduino Create
Ukázka projektu na Arduino Create

Zůstaňte v pozoru – očividně se máme na co těšit!

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/12/02/the-next-steps-of-the-arduino-create-betatesting/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

One Comment on “Další kolo betatestů Arduino Create

David
5.12.2015 at 20:16

Napsat komentář