Close

DIY černá skříňka do auta

Arduino černá skříňka do auta

Pokud byste rádi změřili svoje chování při řízení (jak moc zrychlujete, brzdíte, jak prudce zatáčíte, …), nebo chcete mít tyto údaje změřené pro případ nehody, mohla by se hodit tato „černá skříňka“.

Tento projekt je založený na desce Arduino Mega, která sbírá data z OBD-II sběrnice vozidla a také polohu z GPS modulu. Údaje, jako jsou například rychlost nebo otáčky motoru, jsou uložené na SD kartu, odkud je možné je dále zpracovávat. Po připojení SD k počítači si tak můžete například zobrazit graf rychlosti vozidla v čase.

Arduino černá skříňka - 3D krabička

Krabička

Jen pozor na to, že takovéto, vlastnoručně vyrobené zařízení, v případě nehody jako důkaz stačit nemusí. Navíc je v některých zemích zakázáno vozidla bez patřičného povolení takto rozšiřovat. Každopádně se jedná o pěkný příklad získávání dat, jejichž zpracováním by mohlo být například možné vylepšit řidičské schopnosti, nebo zvýšit bezpečnost jízdy.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/06/08/a-diy-automobile-black-box-with-arduino-mega/ a upraveno.

Zbyšek Voda

2 Comments on “DIY černá skříňka do auta

alfonz.me
8.10.2018 at 11:49

Stejně se mi zdá, že je mnohem lepší si koupit ofico kameru, teřab tady: https://www.2din.cz/autodoplnky-zaznamove-kamery/ ael i tak jseš borec, že jsi to zvládl vymyslet sám!

Zbyšek Voda
8.10.2018 at 11:52

Já nejsem autorem, je to překlad článku z arduino.cc 🙂

K té kameře. Ano, kameru stačí koupit a přidělat a v případě nehody je i průkaznější, než skříňka, ale u spousty Arduino projektů o to vůbec nejde. Cílem je radost autora z toho, že projekt dobře navrhl a funguje mu dle jeho představ.

Napsat komentář