Close

Domino.IO – Dostupná Wi-Fi platforma pro IoT

Domino.IO Arduino Qi Mini

Při tvorbě projektů ke každoročnímu Internet of Things se makeři z celého světa často potýkají s komplikacemi spojenými s omezeným rozpočtem, které tak zbytečně zamezují plnému rozjetí masové produkce. S úmyslem učinit přítrž alespoň části těchto nezdarů se zrodil Domino.IO – nízkonákladová, neomezeně rozšiřitelná modulární 802.11 b/g/n WiFi hardware platforma kompatibilní s Arduinem.

Kompletní kit Domino.IO se dohromady skládá ze tří kousků hardwaru:

  • Domino Core plní roli jednostranného WiFi modulu se základem v Atheros R9331 WiSOC. Díky předinstalovanému systému OpenWRT Linux je uživatelům od samého počátku k dispozici více než 3000 ready-to-use softwarových balíčků. K provozu si Core při své maximální spotřebě pouhých 0.5W vystačí s 3.3V zdrojem.
Domino.IO Arduino Core
  • Deska Domino Pi dále rozšiřuje schopnosti předchozího modulu o přemostění sériového portu USB – UART, +5V vstup/ +3.3V výstup, 2A DC/DC napájecí zdroj, 2.4 GHz WiFi PCB anténu aj. Po připojení jednoho ze sedmi „stavebních bloků“ se uživatelům otevře mosaika užitečných funkcí, např. přehrávání hudby přímo z internetového streamu/USB disku.
Domino.IO Arduino Pi
  • Jako poslední z naší trojice přichází na řadu Domino Qi Mini – zminiaturizovaný derivát Arduina Yùn. Po jeho zapojení do baseboardu Domino Qi získáte plnou kompatibilitu s všudypřítomnými Arduino shieldy. Qi Mini je vybaven 5V vstupem/ +3.3V výstupem, 2A DC/DC napájecím zdrojem, 2.4GHz WiFi PCB anténou, WLAN resetem, několika tlačítky, dvěma 22-pin hlavicemi aj. Stejně jako Yùn je i Qi Mini programovatelný v Arduino IDE a nabízí rovněž podporu operačního systému Linino.
Domino.IO Arduino Qi Mini

Součástí Domino.IO je i aplikace pro smartphony s iOS a Androidem, přes kterou lze vzdáleně ovládat vybrané projekty (např. RC auta). Uživatelé si navíc mohou vybrat z řady služeb jako SparkFun data stream, ThingSpeak či Weaved a tvořit tak v několika programovacích jazycích (např. Python, Node.js, PHP a Lua).

Projekt byl úspěšně financován a v současné době dochází k jeho uvedení na trh. Chcete se dozvědět více? Navštivte tedy oficiální Kickstarter stránku!

Kamila Ježková

Napsat komentář