Close

Elektronické bicí na Arduino Mega

Arduino elektronické bicí na Arduino Mega

Pokud byste si chtěli pořídit elektronické bicí, ale jsou moc drahé, nebo vám nějakým způsobem nevyhovují, můžete si postavit vlastní. Budete potřebovat MDF (dřevovláknité desky), Arduino Mega a pár dalších komponent.

Maker Victor Herrero si nechtěl pořizovat drahé bicí, a tak si radši postavil svojí vlastní soustavu za použití snadno dostupných komponent. Kód je modifikací podobného projektu od Evana Kale. V návodu níže se dozvíte nejenom, jaká elektronika je použita, ale také jak sestavit dřevěné části setu.

Snímání úderů Victor vyřešil převážně pomocí piezo senzorů, které odesílají informace do Arduina. To je zpracuje a převede na MIDI signál, takže je k projektu potřebné ještě MIDI zařízení, které převede tento signál na skutečné zvuky. Všimnout můžete velice zajímavého řešení Hi-hat pedálu, na který použil plážový sandál.

Určitě uznáte, že výsledek je o dost odlišný od normálních bicích 🙂

Více informací o projektu naleznete na jeho Instructables stránce, zdrojový kód na GitHubu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/10/05/build-your-own-electronic-drum-kit-using-an-arduino-mega/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

One Comment on “Elektronické bicí na Arduino Mega

Jerry
1.12.2016 at 22:36

Dobrý den
Předem se omlouvám že to píšu sem ale na těchto stránkách je takový zmatek že se tu opravdu nemůžu zorientovat. Mám prosbu nechá se někde stáhnout zapojení a kód pro jednoduché ovládání led přes nRF24L01. Děkuji

Napsat komentář