Close

Odpověď na: ESP 8266

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino ESP 8266 Odpověď na: ESP 8266

#5116
Aleš
Účastník

K prvnímu dotazu
Aha, tak už jsem to pochopil. Vy se tam to blikání snažíte nahrát pomocí Arduinovského IDE. Pravděpodobně se vám do něj podařilo doinstaloavt ESP8266 rozšíření, když vidíte mezi podporovanýma deskama „Genuino ESP8266“. To ale bohužel nestačí. Ještě tam musíte doinstalovat programátor. Mezi programátorama, tam kde máte teď nastavený „AVRISP mkII“ musíte vidět ještě „esptool“. Pokud ho tam nevidíte, a nemůžete ho zvolit, tak program do ESP8266 nedostanete. Postup s obrázkama je vidět dobře ZDE Já jsem se to snažil nainstalovat do IDE také. Strávil jsem nad tím několik hodin, zkoušel jsem několik verzí IDE, a nerozchodil jsem to. Kdyby se vám to povedlo, tak napište, jak jste to dokázal 🙂
Takže použijte program LuaLoader, a nahrajte tam blikání z TOHOTO ODKAZU Mohlo by to tam jít nahrát i programem Esplorer, ale ten je nějaký divný, jednou funguje, dvakrát ne. Takže raději používám LuaLoader.
Napsal jsem o ESP8266 pár návodů na moje stránky http://xanadu.khnet.info/esp8266.php Je to spíš upozornění na problémy, než návod jak to udělat. Těch je na internetu spousta.