Close

Arduino Dealerství

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Arduino Dealerství

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5225
  Alis Vitae
  Účastník

  Rád bychom se vás zeptali na jakém obchodě Arduino nakupujete.
  My například nakupujeme na:

  eBay.com : Na tomto obchodě se dá najít skoro vše a je to tu docela levné – oproti:

  Arduino Shop – Laser Shop
  : Na tomto e-shopu toho moc není, + je to tu docela drahé.

  Na čem nakupujete Arduino vy?
  Napište do komentářů!

  #5276
  Luke_CZ
  Účastník

  Každý znalý věci nakupuje na Aliexpress.

  #8422
  OK1RR
  Účastník

  Nemyslím si, že by AliExpress byl kdovíjak ideální. Na eBay lze najít Arduina často levněji (jak který typ a jak kde), ale hlavně při nákupu přes eBay máte přímo od nich záruku. Pokud nakupujete od Číňana přímo, jste jim vydání na milost a když vám pošlou šunt nebo třeba taky nic, pomoci se nedovoláte. To se vám při nákupech přes eBay nestane.

  BTW mám špatnou zkušenost s Banggood a vynikající s eshopy na eBay.

  #8429
  blackshock
  Účastník

  Myslím, že základní výhoda AliExpressu je poštovný zdarma. Nebo je to na eBay tak levné, že se to vyplatí i s poštovným? A díky nulovému poštovnému nakupuju u různých obchodníků (nemusím se snažit nakumulovat co nejvíc do jedné zásilky), takže chodí jednotlivé součástky za pár dolarů a vyhnu se tak placení cla a DPH.

  Docela by mě zajímalo, jestli někomu přišlo z AliExpressu něco nefunkčního. Já jsem na něm nakoupil vyšší desítky komponent a zatím vše v pohodě. A co se týká toho, že nic nepošlou, tak mě dorazilo vždycky vše. Kámošovi cosi nepřišlo, ale bez potíží mu vrátili peníze.

  Jinak jsem ještě nakupoval na DX, ale je zbytečně drahé.

  #8431
  Aleš
  Účastník

  Na AliExpressu nenakupuju, protože se mi nechce zadávat bůhvíkomu údaje o mé platební kartě. Na eBay se to dá koupit za stejnou cenu, většinou ještě levněji než na Ali. Poštovné je také na eBay většinou zdarma (čínskou poštu dotuje stát, proto si mohou dovolit prodávat za 1$ včetně poštovného). Když něco koupeného na eBay nepřijde, nebo přijde nekvalitní/poškozené, tak číňan bez řečí pošle peníze zpět. Když se cuká, tak peníze vrátí PayPal.

  #8433
  blackshock
  Účastník

  Díky za info, že na eBay je taky poštovné z Číny zdarma. Myslel jsem, že to je jen pro čínské eshopy.

  Nicméně si dovolím ještě malou poznámku k té platební kartě. Aliexpress, resp. Alibaba.com, ktera jej vlastni, ma 2x tak velky obrat nez eBay, takze obava, ze by cloveku vyluxovali ucet nebo si kazili jmeno podvody, asi fakt nehrozi :-). Takze ja bych rekl, ze je uplne fuk, jestli clovek nakoupi na ebay nebo ali…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.